Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A piskótaalap készítésénél...

A piskótaalap készítésénél muszáj grízes lisztet használni?

Figyelt kérdés
A Horváth Ilona szakácskönyv szerint grízes liszt kell. Egyszerű sima búzaliszt nem jó? Kinek milyen tapasztalata van? Még egy kérdés. Amikor sütöm az alapot szilokonos formában, akkor is muszáj papírral kibélelni meg lisztezni, zsírozni a lapot, vagy csak elég, ha beleöntöm a formába és sütöm? Először fogok ilyet csinálni.

#torta #liszt #piskóta #piskótaalap
2016. márc. 14. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

- A grízes lisztnek tartása van, nem esik össze olyan könnyen a piskótád, megmarad szép, magasnak

- a torta-formát elegendő kibélelned, majd amikor kivetted a sütőből, és kiborítottad belőle, nagyon gyorsan húzgáld le a piskóta aljáról a papírt, akár csíkokban is, ahogy jön, hogy a hirtelen keletkező pára miatt ne érkezzen a papír fellazulni, mert abban a percben oda is ragad a tésztához

2016. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
sima lisztből csináltam mindig, szép lett, nem esett össze
2016. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anyám mindig sima lisztből készítette. Én csak mostanság kezdtem sütni, próbáltam már sokmindennel és remekül működött (ez alatt az állagot értem, ízre nyilván vannak szerényebbek, amik inkább csak valami jó krémmel jók, magukban annyira nem csodásak, de az nem baj) tk tönkölyliszttel, rizsliszttel, lenmaggal, legmagliszttel, a tápióka fura volt, mintha nem lenne elég tojásonként egy deka, +1 mandulával már remek... A mák is teljesen jó, csak az roppantul lapossá teszi a piskótát, nehéz neki valahogy. Nekem nem gond ez sem, attól még könnyed és finom, s van, amikor a vékony lap előny.

A szilikonos dolgoknál nem kell kenegetni. A lisztet én soha nem is értettem, hogy az minek, anyám sosem lisztezett ki tepsit, csak zsiradékot használt. Én szilikonos sütőpapírt, amihez nem kell semmi, bár a piskóta azért szeret kicsit hozzáragadni, de ha kihűl vagy óvatosan szedjük le, akkor nincs gond.

2016. márc. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!