Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a "húsvéti...

Mi a különbség a "húsvéti kalács" és a mezei, sima (nem kakaós) fonott kalács között?

Figyelt kérdés
Bevallom, nem igazán vagyok képben ezekkel a dolgokkal, nálunk az év 365 napján totál egészséges életmód megy évek óta (tudom, a húsvéti menüt is biztos el lehet készíteni úgy is, de nem érzem ennek hiányát, de ebbe ne menjünk bele), de most jönnek hozzánk vendégek és szeretnék a kedvükben járni. Viszont csak hétvégén fogok tudni bevásárolni és ha a multiban elfogy a húsvéti kalács, akkor valami pékségben gondoltam, hogy sima fonott kalácsot vennék helyette. Teljesen más a kettő ízvilág szempontjából? Köszi előre is a segítséget.

2016. márc. 24. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ,hogy az egyik előtt ott a húsvéti szo :D egyebkent ugyanaz:)
2016. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi húsvéti kalácsnak a félkilós, egyforma szeletekre vágható tésztát mondjuk. Nem olyan édes, mint a fonott kalács, kitűnően illik a sonkához, tormához. De én szeretem a fonott kalácsot is a sonkához.
2016. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Semmi különbség, én már holnap sütök pár darabot, sokkal finomabb, mint a bolti. Ha a kedvükben akarsz járni, akkor csinálj te is egy finom házi fonott kalácsot.
2016. márc. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Én egyetértek az előttem szólókkal. gyakorlatilag teljesen mindegy, csak fonottkalács legyen.

Szerintem is meg tudod csinálni te is, sok jó recept van.

Ha pedig veszel, akkor egy jónevű pékséget keress, ne multinál vegyél, mert azok egyrészt nem finomak, másrészt már vagy egy hete kint vannak a polcon, igaz fóliában, de akkor sem üti meg még a legalsó mércét sem állagban és ízben.

2016. márc. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a húsvéti az nem édes, a sima meg igen.
2016. márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez ízlés kérdése, mint fentebb is olvashattad, van aki édesen is szereti a sonkához.

Aki meg maga süti, mag dönti el, milyen ízűre készíti.

2016. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer ettem egy húsvéti kalácsot, az pl. sós volt . Nagyon bejött az nekem akkor . Azt hittem ez a pikantériája a húsvéti kalácsnak, hogy sós .
2016. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Na tessék itt van, ez az. Lehet ezt ettem .

[link]

2016. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
mifelénk a húsvéti kalács az sós
2016. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A sonkához illő kalácsok enyhén sósak, ez nálunk is így van Húsvétkor.
2016. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!