Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök a héten?

Mit főztök a héten?

Figyelt kérdés
2016. márc. 29. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Húsmentes mindenfélét.


MA karfiolleves, és szilvás gombóc lesz. (A többit még nem tudom)

2016. márc. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Metet.
2016. márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Met? Ilyenről még nem hallottam.

Én is valami könnyűt szeretnék, szerencsére csak annyi kolbászt, töltött húst sütöttem és annyi sonkát és tojást főztem, ami ma reggelre el is fogyott.

Húslevesem maradt, amellé kellene valami könnyű fogás. Sütik és torta is maradt még.

2016. márc. 29. 10:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
tepsis krumplit, spárgaborsó fözeléket fasírtal, ananászos csirkét rizzsel, párizsi csirkét rizibizivel
2016. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

Kicsit elszálltam húsvétkor, bár akkor is egyszerű ételekkel, egyelőre örülök, hogy nem kell ennem, lehet, hogy 2 napig alig fogok enni, csak tojásfehérje, mert még a fehérje a legfontosabb rövid távon.

Eredetileg sajtos sült habot terveztem (nagyon egyszerű és finom, felvert tojáshab pici zsírral és reszelt sajttal, muffinformában sütve), de van egy kis 2 napos főtt zeller (a zöldséglevesben főtt, jó ízt ad neki, de nem szeretem benne megenni), abból zellerfasírt lesz a páromnak, aki ma is tud enni, neki nincs ilyen napokon átívelő jóllakottság. S van még egy kis maradék leves is.

Holnap lesz a sajtos sült hab, majd oregánós-paradicsomos-hagymás sült padlizsán (tegnap egyébként sörtésztában sült padlizsán volt)... S bizonyára megint főzök sárgaborsót, az kb. minden héten van, nagyon hasznos, 3 napot lefed a páromnak, csak közben átkonvertálom egy részét fasírttá, hogy legyen változatosság, több tápanyag, kisebb arányban hüvelyes (nem mindenki bír belőle sokat, pláne napi kétszer).

Bizonyára lesz pár piskóta is, holnap reggelire pedig kakaós süti (remek vivős étel a páromnak munkába).


Karfiol nincs itthon, csak ezért marad ki a hétből. De párolt/sült káposzta még lehet, amennyiben veszünk. Csak hagyjak belőle nyersen, mert az egész vékonyra szelt nyers káposzta remek savanyúságalap még savanyítás nélkül is, pici répát s némi savanyú uborkát szoktam belevágni, ecet, uborkalé... Szerintem mesés.

2016. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
76%
ananászos pulykamellfilé rizzsel(ha n ismernéd a receptet akkor leírom mert könnyű és finom) csirkemellek kiklopfolva, megsózod, megborsozod, ráfektetsz 1-1 ananász karikát a tetejére, és teszel rá trappista sajtszeletet. 180 fokon addig sütöd, míg a sajt meg nem kezd barnulni. ennyi az egész és nagyon finom
2016. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ma paprikás krumplit főztem nokedlivel, virslivel
2016. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ma spenótfőzelék lesz, bundáskenyérrel, amit bőven megszórok még melegen reszelt sajttal.

Nekünk van maradék sonka, így holnap sonkás kocka lesz, tejföllel, sajttal.Elé egy kis paradicsomleves.

A többit még nem tudom :D

2016. márc. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Fú könnyű ételeket.. Még húsimádó férjemnek is sok volt a húsmennyiség amit ettünk a napokban :)

Ma azért még megesszük a maradék barnasörös tepsis csülköt, holnap főzök borsófőzeléket rántott párizsival, utána meg mustáros csirkecombokat csinálok, meg valamelyik nap tojásos nokedlit is tervezek.

Csirke receptje ha érdekel:

[link]

2016. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ma még maradék van, holnap bableves lesz magos pogácsával, aztán karalábéfőzelék zöldségfasírttal, utána fordított burgonya és alma chutney, esetleg mellé rántott karfiol, utána valószínűleg valami tészta étel, addig nem látok még el.
2016. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!