Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan használjam fel a...

Hogyan használjam fel a maradék húsvéti sonkát?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 2. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha beírod a googleba, rengeteg receptet, tippet találsz.


De sokkal egyszerübb, ha adagonként lefagyasztod és késöbb megeszed úgy, ahogy van.

2016. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Éppen tegnap csináltam meg a maradékot sonkakrémnek.

hagymát dinszteltem, ezen átsütöttem egy kisit a sonka és csülökdarabokat. Közben főztem 3 tojást keményre.

ledadártam a sonkát, utána nyomtam a tojásokat is.

tettem bele pici sót (sonkától függ,hogy mennyi kell ), borsot, kis majorannát, kis mustárt, 1-2 kanál tejfölt

és kész is volt. Ízlelgettem, hogy mi kell még bele, de majdnem teljesen jó lett. Plusz egy csepp mustár kellett még.

Nagyon finom vacsorakrém lett belőle, pirítósra kenve az igazi.

2016. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha főtt ételt akarsz, kitűnő sonkás kockát is készíthetsz belőle. Ennél sem árt egy kis zsiradékon átfuttatni a húst kis csíkokra vágva (hagyma opcionálisan dinsztelve )

közben kifőzni a fodroskockát és leszűrés után alaposan átkeverni a sonkával. Ezután egy nagy pohár tejfölt simára keverünk és szintén hozzáadjuk a sonkástészta keverékhez. Ízlelni a só miatt.Már így is fogyasztható, de egy vajazott jénaiba terítve, tetejét bőven megszórva reszeltsajttal, nagyon finom lesz, ha a sajt szépen rápirul.

2016. ápr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem túl sok maradt, akkor érdemes lenne vékony szeletekből és sajtból sonkás-sajtos rántotthúst csinálni, valamilyen szeretett körettel.

Ha apró , esetleg már szétesett a sonka, azt pedig tőcsniba keverve is fel lehet használni.

2016. ápr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Én egyelőre lefagyasztottam.


Az biztos, hogy a Spencer-féle hagymás babot megcsinálom vele, azaz egy részével...

2016. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Sonkás gombócnak is kiváló, olyan tésztából, mint a szilvásgombóc, vagyis krumplisból.

A már említett sonkakrémből kell a darab tészta közepébe tenni egy kiskanállal és szépen elgömbölygetni.

Kifőzni és melegített tejföllel tálalni, de egy finom gombamártás mellé is pompás köret.

Mellesleg a kérdező is megszólalhatna, vagy egyáltalán nem is érdekli, hogy ki mit írt a kérdésére...

2016. ápr. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Tükörtojás alá, vagy babgulyást feltuningolni is jó.
2016. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!