Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jártatok már úgy, hogy találta...

Jártatok már úgy, hogy találtatok egy receptet valahol az interneten és nem sikerült, kuka lett a vége?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 30. 02:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Ritkán szedek le a netről sütireceptet, azért kidobni még nem kellett, de volt amelyikre azt mondta a család, hogy máskor inkább ne süssem meg.
2016. ápr. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Sokszor keresek recepteket a neten és ki is próbálok belölük jópárat.


Eddig kidobni nem kellett semmit sem, mert több évtizedes tapasztalatom van sütés-fözés terén, de volt több oolyan, ahol csak úgy lett normális, hoyg eltértem a recepttöl. Meg oylan is volt - megha kevés is - ahol a család megszavazta, hogy ez egyszeri kísérlet marad.

2016. ápr. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Hát, volt már olyan, hogy nem lett jó valami, de kuka nem lett belőle. Megmentettem, csak a vége teljesen más lett, mint aminek indult. De finom volt aztán. :D
2016. ápr. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Aki tapasztalt az sejtheti ha egy recept nem koser. Aztán változtat rajta vagy keres másikat
2016. ápr. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy túrófánkkal, pedig kicsire csináltam a gombócokat és lassú tűzön sütöttem, de tök nyers maradt a közepe.
2016. ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy netes recept jó legyen, kell bizonyos alaptudás. Mivel, boldog, boldogtalan recepteket nyom fel, némelyik, hajmeresztő:)

Tudni kell mit szerettek és a megadott alapanyagokból azt is, hogy kb mi lesz belőle. Nekem, ami ehető azt sem pontosan a recept szerint. Nem ragaszkodok a pontosan megadott hozzávalókhoz. Készítés közben, látni, érezni kell, miből mennyi kell.

2016. ápr. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

Általában nem receptből főzök, pont azért, hogy ne legyen probléma. Amikor megvettem a kenyérsütőm akkor volt amúgy 1-2 alkalommal, hogy nem sikerült, nem jött fel, de hamar belejöttem.


Az ilyen nosaltys meg egyéb receptek már ránézésre is olyan rosszak - a mellé társított csöppet sem ínycsiklandó fotókról nem is beszélve - hogy előre látni, hogy semmi ehető nem lenne belőle.


Ha mégis receptet használok, akkor azt megbízható oldalról (külföldi blogok vagy gasztrooldalak), ahol a szerző valóban időt fordít az adott ételre, ízléses képeket tölt fel,részletes leírást ad - minden mást kerülök, mert utálom a lopott, összedobott, összehányt recepteket.

2016. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha ki is próbálok netes recepteket, azt némileg átalakítom a saját szokásainkra, ránk szabott mértékekre, ízlésre. Ezután általában már cseppet sem hasonlít az eredetihez, de az alapötletet jónak találtam:)

Szerencsére nem sütöttem még olyan sütit, aminek kuka lett a vége.

2016. ápr. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Egy tini ismerősöm kedveskedni akart egy sütivel . Talált egy olyan receptet amihez nem kell komoly tudás, konyhai tapasztalat, csak épp az illető aki közzé tette a receptet a sütőport felejtette el oda írni, hogy az is kell hozzá . Na hát a végeredmény magáért beszélt . Egy szikrát nem változott a térfogata a cuccnak ugyanolyan lapos maradt mint sütés előtt, ráadásul ki sem lehetett emelni a tepsziből . Katasztrófa lett a végeredmény .
2016. ápr. 30. 12:42
 10/17 A kérdező kommentje:
ránéztem a receptre és az illető úgy tette fel ráadásul, hogy még annak is menni fog aki életében nem sütött .
2016. ápr. 30. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!