Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jártatok már úgy, hogy találta...

Jártatok már úgy, hogy találtatok egy receptet valahol az interneten és nem sikerült, kuka lett a vége?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 30. 02:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Bizony, vannak sütik, amiknél ég és föld a sütőpor léte vagy nem léte... Egyszer kifeledtem egy ilyenből :P Tudok főzni, most már sütni is, simán kitalálok recepteket magamtól is, de szórakozott azért lehet az ember :D Kidobni azért nem kellett, de nagyságrendekkel finomabb helyesen elkészítve.

A receptek elírásai engem nem zavarnak, a tapasztalataimra támaszkodva én aztán nem fogok sírni hozzászólásban, hogy 20 deka mandulalisztet kellett kidobnom, mert egy evőkanál só sok hozzá (nem mintha használnék mandulalisztet, de ez mindegy most).

Láttam már bloggereket, akik sokszoros mennyiségű sót használnak vagy sokszoros mennyiségű cukrot. Észreveszem és korrigálom. Tapasztalat nélkül nehéz lehet, nem is szeretem, ha valaki ilyen recepteket ad meg. Tudnia kéne, hogy ő máshogy ízesít, néha csak összefut késztermékekkel... A só egy dolog, mert abból nem mind egyformán sós, de amikor annyi cukrot írnak, hogy a negyedével lesz olyan édes, mint egy rendesebb (nem annyira szirupos) cukrászdai süti... Akkor kicsit elgondolkodom, milyen élete lehet az alkotónak.


Ételt szerintem még nem kellett kidobnom, de amikor nagyon ismeretlen vizekre evezek és kíváncsi vagyok, akkor rezeg a léc... De én is, a párom is remek konyhamalacok vagyunk, ha kell, én pedig a kiszámíthatatlan kísérleteimet, ahol nem tudok a tapasztalataimra alapozni, icipici mennyiséggel végzem.


De van, aki túl igényes szerintem. úgy értem, hogy leírja, hogy kukázta az ételt, pedig finom volt, de az állagában vagy az elképzeléseiben valami nem felelt meg neki. Én a finom cuccokat akkor is megeszem, ha palacsinta helyett gumilabdát kapok (vegán palacsinta, gluténmentes, nem recept alapján... nem erősségem a téma, enyhén fogalmazva, de néha kellenek ilyenek egy kutató elmének :D).


Azért jobban szeretem azokat a helyeket, ahol sok hozzászólás van és ha gond van a recepttel, akkor valaki azt beírja, illetve változatokra ad tippeket.

2016. ápr. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Előfordult, sőt rendes szakácskönyvben is volt olyan recept, mondjuk ott én voltam a hülye, gondolhattam volna, hogy ha nagyon kényesek vagyunk hal témában, akkor ne hallevest főzzek :)
2016. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Én szájhagyomány útján terjedő ételeket készítek, sütök, abban hiba nem lehet, nem volt még . A kalács mint a kilós kenyér, a rétestésztájából a Balatont lehetne kihúzni :)
2016. ápr. 30. 17:00
 14/17 A kérdező kommentje:
Pontosabban a régi öregektől (családban) .
2016. ápr. 30. 17:01
 15/17 anonim ***** válasza:

"Az ilyen nosaltys meg egyéb receptek már ránézésre is olyan rosszak - a mellé társított csöppet sem ínycsiklandó fotókról nem is beszélve - hogy előre látni, hogy semmi ehető nem lenne belőle. "


Ezt így egy-az egyben kimondani azért enyhén szólva is túlzás, az általánosítás sossem igaz!


A nosalty-n vannak igen jó és rossz receptek, gyönge és igen profi képekkel, mivel nem egy-két embertöl szaármaznak, hanem rengetegtöl.


Természetesen elöfordulhatnak használhatatlan receptek, de a többség, amit eddig kipróbáltam, müködik, legfeljebb nem az izlésemnek megfelelö volt - de ez nem a szerzö hibája, mert az emberek ízlése igen különbözö.


Olyan eddig nem volt, amit ki kellett volna dobni, de ha kezdö, tapasztalatlan lettem volna, akkor elöfodrulhatott volna - de csak igen kevés esetben.

2016. máj. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö: megosztanád velem ezeket a hagyományos recepteket? Ha gondolod, akár privátban is szivesen veszem, régóta gyüjtök mindenféle receptet és ezért is érdekes lenne.
2016. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
nálam egyszer történt ilyen, besamelmártást akartam csinálni netes recept alapján, és olyan bűn rossz lett hogy muszáj volt kidobni, olyan lett az íze mint a hányás, eszméletlen rossz lett:D
2016. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!