Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Norbi liszthez több folyadék...

A Norbi liszthez több folyadék kell?

Figyelt kérdés

Sütöttem zsemlét egy kipróbált recept alapján, de a belseje ragacsos maradt, kívül pedig már eléggé barna lett, nem mertem tovább sütni. Mindent pontosan úgy csináltam, ahogy a receptben le volt írva, sütés hőfokot is.

A Norbi lisztet ugyan úgy lehet használni mint a sima fehéret, vagy több/kevesebb folyadékkal?


2010. ápr. 8. 09:54
 1/2 igabcsy ***** válasza:

Én elég régóta használok Norbi lisztet - lévén a fiam cukorbeteg, és így sokkal kevesebb szénhidráttal tudom megoldani a ételét.

De még soha nem sikerült tisztán ezzel a liszttel olyan állagú ételt készítenem, amit tökéletesnek mondanék.

Én keverni szoktam a Norbi lisztet normál fehér liszttel (de szerintem teljes kiőrlésűvel is lehet), és így egész jó dolgokat sütöttem már.

Az vizont tény és való, hogy sokkal több folyadék kell hozzá mint a fehér liszthez, és nyers tészta sem olyan állagú kell legyen mint a normál lisztnél.

pl. palacsinta esetében sokkal hígabb, folyósabb a nyers tészta, sütéskor pedig szépen összeáll.

Jaaa.... és sokkal lassabban (kicsit alacsonyabb hőfokon) kell sütni mint a fehér lisztből készült ételeknél megszoktuk.

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

Én is próbálgattam, amikor valami jól sikerült, akkor felírtam a hozzávalókat, mert következő alkalomra tuti elfelejtettem volna,

2010. ápr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 igabcsy ***** válasza:
Jaa... és még azt is észrevettem, hogy több tojással jobb állagúra szokott sikerülni.
2010. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!