Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ebéddel lepjem meg a...

Milyen ebéddel lepjem meg a párom?

Figyelt kérdés
2016. máj. 7. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Konkretumok ? Amugy ha szereti , akkor egy egzotikus currys rizst keszitenek, ananasszal, csirkekockakkal.
2016. máj. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Van rá kb 2-3 ezer forintom. Komplett menüt szeretnék, de sosincs semmi jó ötletem.

Esetleg olyan tésztát, mint a galuska, hogyan tudok csinálni?

Valami családias hangulatúra gondoltam, de amúgy nem válogatós, csak én szeretném valami igényessel meglepni.

2016. máj. 7. 23:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Van itthon pár alapanyag egyébként, tehát nem csak ennyit tudok rá szánni.
2016. máj. 7. 23:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Laktatót szeretnék, ráfér.
2016. máj. 7. 23:47
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Valami jo marhapörkölt , vagy a Currys kaja ahogy első mondja
2016. máj. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudok mit kezdeni az "igényes étel" kifejezéssel.

Minden étel igényes, ha jó alapanyagokból készül, jól van elkészítve, ízlésesen, gusztusosan van szervírozva, és nem utolsó sorban olyan, amit az illető szeret.

Ha nincs sok pénzetek, akkor inkább az olcsóbb alapanyagokból elkészíthető ételeket ajánlanám, és nem a szarvasgombás libamájjal töltött bélszínt. Téli zöldségek, krumpli most még olcsó, kevés hússal is finom étel készíthető belőlük. Például a rakott krumpli. Vagy fasírt hagymás krumplisalátával. Ha szeretitek a kínait (és van hozzá pár fűszered), akkor csirkemell csíkok sok pirított zöldséggel, rizzsel.

Galuskát nagyon egyszerű készíteni, a lisztet elkevered egy tojással, és annyi vízzel, hogy lágy tésztát kapj, lobogó forró vízbe kiszaggatod. Pörkölt főzöl hozzá fél kiló lapockából, vegyes salátával tálalod. Gulyás leves fél kiló marhahúsból, zöldséggel, krumplival, csipetkével, utána palacsinta. Rántott csirkecomb, vagy csirkecomb sütve, krumplipürével. Hirtelen most ezek jutottak eszembe.

2016. máj. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
3000-ből megváltanám a világot! vennék 80dkg marhahúst, krumplit, meg egy csomag bryndzát és almát. Gulyásleves, utána juhtúrós sztrapacska, befejezésnek pedig almás pite vajas tésztából. Egyszerűen isteni! Ez meglehetősen hagyományos menü, de nagyon finom, kiadós, nem túl drága.
2016. máj. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igényes étel az arra utal, ami nekem nem jut eszembe. Képes vagyok hús nélkül, cukor nélkül meg alapvetően minden nélkül ellenni és csak töprengek azon, miket főztek régen a szüleim.
2016. máj. 8. 02:55
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet kapni olyan húst, amit már nem kell megmosni, vagy lgalábbis fel van kockázva?
2016. máj. 8. 02:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!