Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zabpelyhet hogyan kell megfőzni?

Zabpelyhet hogyan kell megfőzni?

Figyelt kérdés
Tejben szeretném, és úgy hogy édes legyen. 3 dl tejhez mennyi zabpelyhet adjak? Illetve valamelyest hasonlít a tejberizshez?
2016. máj. 15. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, 1:1 arányban kell főzni, tehát 1 adag pehelyhez ugyanannyi adag folyadék, ami lehet víz is, és utólag fel tudod önteni tejjel. Tehetsz bele egy kis mézet, meg gyümölcsdarabkákat.
2016. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hasonlít a tejberizshez. Ízlés kérdése, mennyire sűrűn szereted, én lazábban, így több tejet adok hozzá.


Felöntöd amúgy meleg tejjel, hagyod állni 5-10 percet és puha is. Adhatsz hozzá magvakat pl. dió, mogyoró, mézet, kakaót, stb.

2016. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1:2 arányban kell. 1 adag =1 dl zabpehely+2 dl folyadék. Ha 3 dl tejjel szeretnéd késziteni, akkor 1,5 dl zabpehely. Engem nem emlékeztet a tejberizsre. :D De nagyon egészséges, szinte mindig ezt reggelizem.
2016. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kipróbálom és majd meglátjuk be jön e 😊 köszi 😊
2016. máj. 15. 12:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem emlékeztet a tejberizsre, viszont zabíze van, amit én nem szeretek, de el lehet nyomni megfelelő ízesítéssel s akkor nagyon finom tud lenni. Az arányokat szerintem ki kell tapasztalni.

Inkább a párom szokott zabkását enni, ő négyszeres vízben főzi (szerinte oda is égne kevesebbel), igaz, némi kókuszt is tesz bele, jót tesz neki :) Persze tejnél kevésbé kell ilyesmi.

Ha igazán édeset akarnék, kókusztejben főzném, bár a sima tej és a zab is édes kicsit. De a kókusztej nagyon, legalábbis a sajátom. Ha azzal készítek zabkását, nekem túl édes lesz, de egy kis citrom azon is tud segíteni. Persze van, aki sziruposabban szereti a dolgokat, a zabkásához pedig remekül mennek a gyümölcsök...

2016. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én bögrébe öntök annyi zabpelyhet, amennyit megeszek, és felöntöm tejjel, hogy pont ellepje. Szórok bele aszalt gyümölcsöket, diót, mogyorót, mandulát...stb. (Mikróban) 750 fokon 1.30 percig melegítem. Finom, édes és puha lesz, amikor elkészül. Ha még édesebben szeretnéd, csorgathatsz bele egy pici mézet is.

Sokszor szoktam ezt reggelizni, mellé rágcsálok friss gyümölcsöket is. Pl eper, alma...stb. szeletek.

2016. máj. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!