Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Krumplit hogy tudom ehetővé...

Krumplit hogy tudom ehetővé tenni?

Figyelt kérdés
Alig negyven deka piros krumpli és nyers! Gyorsan és egyszerűen szeretném fogyaszthatóvá tenni. Megfőzhetem lábosban?

2016. jún. 3. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Főzzed, vagy süssed sütőben. vagy olajban. Vagy főzd félig és süsd meg olajban...
2016. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Atyaúristen, hogy lehet ennyire ostoba kérdést feltenni...?
2016. jún. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még sosem főztem krumplit lábosban. Most megpucoltam, felkockáztam és feltettem főni, annyi vízzel ami ellepi. Így jó?
2016. jún. 3. 11:24
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Egy kicsivel több vizet tégy rá, mert különben egy sűrű massza lesz belőle, mire megfő, és tégy bele egy késhegynyi sót is!!!


Ha megfőtt és leszűrted róla a vizet:

- összetöröd, só-vaj-tejföl hozzáadásával símára kavarod = püré egy db-ka sült kolbász, vagy tükör tojás mellé

- de ha kifőzött, leszűrt tésztára teszed rá = krumplis tészta

- ha beledobod egy kis előmelegített zsírba/olajba, és megsütöd = a legfinomabb sült krumpli

2016. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

az utolsónak igaza van, tényleg nagyon jó lesz úgy a sültkrumpli.:)


Illetve én még nem próbáltam pürét tükörtojással enni. biztos ehető? mert akkor én is kipróbálom:D

2016. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Krumplit hogy tudom ehetővé tenni?" Sehogy! Sürgösen dobd ki ha jot akarsz magadnak és nem állsz az éhhalál küszöbén.(Bocs'! Egyéni vélemény:-)))
2016. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Igen, kedves 5-ös!

Én is leginkább a pörkölt mellé főzött hasáb-burgonya maradékot szoktam megsütni.... imádom!


Aki pedig nem szereti a krumplit se főve, se sütve, mert úgy gondolja, hogy az nem étel, ezért lepontozott minden normális választ... biztos vagyok abban, hogy nem a krumplitól büdösödik a lába, bárki is mondta ezt neki!

2016. jún. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

40 deka krumplihoz nem elég a késhegynyi só, kicsit több kell azért, csapott teáskanálnyi kb.

Amúgy a legegyszerűbb az lett volna, ha bedobod a mikróba héjastól, szúrsz rá villával pár lyukat, pár percig mikrózod (mérettől függően 2-3-4 perc lehet), aztán vajjal, sóval megeszed.

2016. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A főző vizébe miért ne lenne elegendő a késhegynyi só!!!


Majd leszűrés után, amikor már a következő műveletet végzi, akkor szoktuk a valóban szükséges mennyiségű sót belerakni az egyéb hozzávalókkal!!!

2016. jún. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a főzővízbe teszek annyit, hogy jó legyen pont. Amúgy minek a főzővízbe bármennyi is, ha utána amúgy is megsózod? Nem értem...

Minden krumplit pont annyi sóval teszek oda, hogy jó legyen, a rizst is úgy. Szerintem egyenletesebben lesz sós egy krumplipüré, ha már eleve sósan jön ki a vízből. Meg a főtt krumpli is, egy petrezselymes krumplit meg utólag sózni maximum a tányéron lehet, teljesen összetörne, ha sózni próbálnám. Igaz, én azt nem vízben főzöm, hanem vajjal, sóval petrezselyemmel szoktam odatenni fedő alatt, és le is kapatom az alját direkt, mert úgyszeretik.

2016. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!