Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kinyomkodott reszelt krumplit...

Kinyomkodott reszelt krumplit ha összekeverek fűszeres daráthússak, ki tudom sütni minden nehézség nélkül. Mint a lepcsankát?

Figyelt kérdés
2016. jan. 16. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem tegyél bele tojást is, legalább 2-3-at.
2016. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pici tojás és minimális liszt nem árt bele kötőanyagnak.


Bár én nem finomra reszelt krumplival csináltam, hanem szálassal (a nagyobb szálún) ha finomra van reszelve, lehet jobb a tapadása.


De bekeverésnél úgyis lehet érezni, mennyire tömör, mennyire szétesős. Ha nem vagy biztos magadban, csinálj egy próbasütést.


Én amúgy rostlapon sütöttem, nem bő zsiradékban, amiatt is másképp viselkedhet.

Egyébként ez a görög keftedes egy változata, ajvárt, vagy fokhagymás, vagy zöldfűszeres joghurtot is csinálhatsz hozzá.

2016. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lisztet nem fogyasztunk,ezért nem is szeretnék beletenni.A krumplit szálasra gondolom reszelni,mert szerintem a finomreszelés több nedvet ereszt.Kevés zsirban sütném.Nem tudom,hogy 30 dekányi darált húshoz mennyi kruplit tegyek?
2016. jan. 16. 21:45
 4/13 anonim ***** válasza:

AZ arányok tőled függenek, attól függ, inkább krumplisat akarsz, vagy inkább húsosat.

Én kb 1/3 50-50% és 2/3 arány között lőném be, nekem megfelelő módon.



Liszt helyett egyébként ha nagyon szétesős, használhatsz étkezési keményítőt, azt nagyrészt amúgy is burgonyából csinálják, ami amúgy is van benne, szóval csak olyan, mint ha egy extra nagy keményítőtartalmú krumplit használnál.

2016. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2016. jan. 16. 22:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Tojást tegyél bele, de ötletes hussal keverni és biztosan finom is lesz.
2016. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben,gondolatban holnap küldök nektek egy-egy nagy szeletet,ha finom lesz!!!!
2016. jan. 16. 22:59
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Én nem bíznék benne tojás nélkül... Lisztet én sem eszem, de keményítőt sem (a krumplis dolgokat is csak megkóstolom, hisz az is erősen keményítős), olajos magvakat használok, de inkább tojásra van szükség, ha nem nagyon nedves a cucc (s nedveset is sütöttem már ki, nehézkes kezelni, de a serpenyőben már hajlamos rendben lenni, elég tojással mindenképp. rengeteg tócsni- és fasírtféleséget sütök, s igazából ki kell tapasztalni az arányokat).
2016. jan. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Keményítőt én sem használok,de nem tudom,minek tegyek folyósba tojást,ha amúgy is folyós,mert csak reszeltkrumpli és daráthús az alapanyag.A tojástól még hígabb lesz.
2016. jan. 17. 10:42
 10/13 A kérdező kommentje:

Elkészült és finom lett!

Hozzávalók:

kb.30 dkg. darált hús

2 nagy reszelt burgonya

só,bors,fokhagyma és

annyi őrölt hajdina,hogy összeálljon.

Mellé dinsztelt vöröskáposzta.

Nagyon finom és kiadós.

2016. jan. 17. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!