Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A babapiskótát el lehet úgy...

A babapiskótát el lehet úgy készíteni, mint a kókuszkockát?

Figyelt kérdés
Imádom a kókuszkockát, de a piskóta sütéssel hadilábon állok. Egyrészt nem sikerül általában túl jól, másrészt két pici gyerek mellett minél egyszerűbb sütiket szeretek készíteni. Arra gondoltam, kihagynám a sütés folyamatát és mi lenne ha babapiskótát forgatnék forró csokimázba és utána kókuszreszelékbe. Szerintetek milyen lenne? Megpuhulna a piskóta kellően?
2016. jún. 8. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb, ha egy kevés tejet felforralsz, kevés vajat vagy margarint (előbbi jobb) olvasztasz föl benne, és ezzel leöntöd a darabokra tört piskótát. Forgasd át, hogy mindenhol átitatódjon, aztán gyúrd össze, tegyél bele hollandi kakaóport meg valamilyen pikáns lekvárt, eper pl. tökéletes hozzá, úgyis szezonja van. Én darált kekszből szoktam csinálni, ha nincs piskótám, ki kell tapasztalni az arányokat.
2016. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, kókuszgolyónak hittem.:-) A babapiskóta kockához nem hiszem, hogy jó, nagyon porózus, ha megszívja magát a nedvességgel, akkor szétmállik.
2016. jún. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szétmegy, de próbáld ki! Ha pár szetmegy, összetöröd az egészet, és lesz belőle kókuszgolyó :) !
2016. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom és ha netán elrontom akkor lesz belőle kókuszgolyó :-D
2016. jún. 9. 09:47
 5/7 A kérdező kommentje:
Elkészült. Nem lett rossz, de nem az igazi. Nem is az a baj, hogy túlpuhult a piskóta, épp ellenkezőleg. Alig szívott magába valamit. Kicsit kemény így, én azt szeretem ha jó sok csokit magába szív...
2016. jún. 9. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kókuszkockának nem kell olyan gyönyörű, hibátlan piskótalap. Szerintem ne hagyd ki a sütést, csak egyszerűsítsd le.:-) Én ilyenkor nem bohóckodom a tojások szétválasztásával, hanem belecsapkodom egyben egy tálba, robotgéppel kikeverem a cukorral, aztán rá a liszt meg egy csomag sütőpor, még egy fél percet keverem és csá, 5 perc alatt megvan és csak egy edényt használtam. Szoktam bele egy kevés olajat, olvasztott vajat vagy tejfölt tenni, nem lesz olyan száraz. Szépen feljön, a kutya nem mondja meg, hogy a kocka nem "szabályszerű" piskótából készült.:-)
2016. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez is igaz...legközelebb megpróbálom így!
2016. jún. 9. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!