Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kaját csinálhatnék,...

Milyen kaját csinálhatnék, amihez nem kell főzni, sütni, vagy legalább minimális ideig, vagy csak mikróban?

Figyelt kérdés
A melegben már erőm/kedvem nincs főzni, sütni. Alapból sem tudok 4 félénél többet, szóval ötletem nincs.
2016. jún. 21. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyümölcsleves (épp csak rottyannia kell egyet), bármilyen tészta mikróban főzve, ha van hozzá Tupperware edényed, de anélkül sem boszorkányság. Tehetsz rá diót, mákot, spagettire kész szószt stb. Vagy sütsz serpenyőben hirtelensültet (csirkemellfiléből a leggyorsabb), esetleg halfilé-szeleteket, mellé mikróban főzöl rizst és kész van.

Zöldségeket is párolhatsz mikróban, vagy összedobsz egy salátát, megturbózva csirkemell-csíkokkal, az is gyorsan süthető, esetleg főtt tojással, füstölt lazaccal, tofuval, vagy többféle sajttal. 35 fokban nem kell feltétlenül meleg kaját enni. Vannak bögrés levesek is, bár én nem szeretem.:-)

2016. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Saláta. Zöldsaláta, paradicsom, paprika, uborka, amiket szeretsz. Ez lehet a köret. És mellé süt csirke, mézes csirke. Hamar kész, nem kell sokáig készíteni.

Tészták. Túrós/mákos/stb. tészta. Csak a tésztát kell megfőzni.

De én ha nincs kedvem, akkor nem erőltetem :) Csinálok egy jó szendvicset :)

2016. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van egy jó desszert:


Citromtorta!!! Isteni fini, sütés-főzés nélkül, guglizz rá!

Babapiskóta, citrom, tejföl, tejszínhab, cukor, talán más nem is nagyon kell bele.

Nyilván nem mindennapi étel :D, de ha vasárnapi csodasütit akarsz izzadtság nélkül, akkor az tök jó és még hűsítő is!

2016. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A gyümölcslevesek úgyis nyersen a legjobbak, de csináltam már igen jó nyersvegán gazpachot is, ott vannak a sokak által kedvelt zöld vagy egyéb turmixok... Olajos magvakat is lehet enni vagy sajtot zöldséggel, nem muszáj mindig elbonyolítani. Néha gyümölcs is elég lehet, bár főétkezésként keveseknek megfelelő.

Mikróban sütit szoktam készíteni, én gyors főzés címén inkább sütnék egy tükörtojást vagy rántottát (igazából minden étkezésem ez, csak sokszor van zöldségétel is, mert az nekem kell. de ezek egy része nyers, viszont azok kalóriaszegények, a kis olajos mag ellenére is).

2016. jún. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pl. Aldiban is lehet kapni tortellinit, forrásban lévő vízbe teszed, majd 10 perc múlva leöntöd róla a vizet és már eheted is. Esetleg reszelt sajtot szórsz rá.


Vagy előmelegíted a sütőt, tepsire teszel hasábburgonyát, 15 percig sütöd, halrudat teszel rá, tovább sütöd még 15 percig és kész.


Én ezeket szoktam enni ha nincs kedvem főzni.

2016. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha szereted a konzerv halat, akkor csinálhatsz halpástétomot. Összetöröd villával az olajos halat (persze az olajat leöntöd róla). Majd majonézzel, egy csöpp mustárral, borssal, citromlével ízesíted és jól átkevered. Én főtt tojást is szoktam bele tenni összetörve, mert attól lágyabb íze lesz, de ilyen melegben csak akkor vállad be, ha mielőbb megeszed. tojás helyett tejföllel is lehet lágyítani. Pirítósra kenve nagyon finom, friss zöldségekkel.

Aztán vehetsz kész lasagne-t, amit csak 20 percre be kell dugni a sütőbe abban az alutálcában amiben megveszed. Persze a tetején lévő fóliát azért távolítsd el. A Lidl-ben kapható Lasagne a legfinomabb.

És még ajánlhatok bármilyen pirítóst és melegszendvicseket, a lényeg, hogy így nyáron egyél hozzá friss zöldségeket.

2016. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lecsó is hamar megvan serpenyőben, ha egy személyre főzöl, dobhatsz bele gombát/szalámit/gépsonkát/virslit, vagy csak ütsz rá egy tojást.
2016. jún. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szendvicset.
2016. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Cukkiniropogós: kis saláta cukkiniket vágj hosszában hasábokra (héjastól ) és kend be citromos-fokhagymás olivaolajjal.Sütőpapíros tepsibe tedd, szórj rá reszelt parmezánt (vagy más kemény, ízletes sajtot ),és süsd ropogósra.

Teflon serpenyőben is meg lehet sütni, csak, ha már kellő pirosak akkor szórd meg sajttal, és 1-2 percre tegyél rá fedőt, hogy megolvadjon a sajt.

Ha jól akarsz lakni, legalább 3 kis cukkinivel számolj, de egy kis krumplit is süthetsz mellé, ha étkes vagy.

2016. jún. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!