Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan működik a grill funkció...

Hogyan működik a grill funkció a sütőben?

Figyelt kérdés
Van egy külön grill fűtőszál erre? Van gázos és elektromos sütőben is grill funkció. Ha a grill funkció egy fűtőszállal van megvalósitva, akkor mi a különbség az elektromos sütő hagyományos és a grill sütés között, hiszen mindkét esetben egy fűtőszál állitja elő a meleget. Vagy a hőmérsékeltben van különbség? Hogy pl hagyományos esetben 200 fokra hevül a fűtőszál, mig grill esetben mondjuk 300-400 fokra?
2016. jún. 26. 15:26
 1/1 anonim ***** válasza:

A miénkben egy külön fűtőszál van, a belső, kisebb az. Kétszer akkora a teljesítménye (kb), mint a külső, "rendes" felső fűtőszálnak, állítólag a grill funkciót bekapcsolva izzik.

Egy szóval én is úgy tudom, ahogy te.



Én úgy képzelem, grill funkciónál a sugárzó hő a lényeges. A kertben izzó parázs felett grillezel, alig érintkezik bármivel a hús (csak a vékony ráccsal), és nyitott térben van az egész. Úgy képzelem, a parázs sugározza rá a hőt, erről sül meg. A sütőben ugyanez van, csak nem lentről, hanem fentről.


Rendes sütésnél pedig az ételt körülvevő forró levegő a lényeg szerintem ELSŐSORBAN.


De lehet butaságokat írok, mert pont a fűtőszálak hőmérséklete és a sugárzó hője érdekelt, írtam ki egy kérdést és a válaszolók nem értettek, belebonyolódtak :D Az első bekezdést biztos jól írtam.

2016. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!