Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sikerül mostanában...

Miért nem sikerül mostanában a piskótám, a Sütő hibája?

Figyelt kérdés

Amit betartok: -kemény habbá verem fel a tojás sárgájàt

-1 irányban keveredtek,nem össze-vissza

-a lisztet (sutoporral való alapos összekeverès után) beleszitálom,majd könnyedèn keverem össze a tèsztát,hogy a hab ne törjön össze (de azért próbálom elég jól összekeverni,hogy ne legyenek benne 'tojáshab darabok'

-szobahőmèrsèkleten tárolom a tojást(nem hűtőben)

-a sütőt nem nyitogatom,max 15perx után megnézem,hogy milyen állapotban van (mert nagyon rossz a sutonk, van olyan hogy a teteje megèg a piskótámnak,de a belseje mèg nem sült meg)

Mostanság kipróbáltam több receptet is,mert el voltam keseredve, de egyik sem sikerült igazán jól,nem lett szèp,magas,könnyed piskótám(volt hogy 6 tojással sutottem,ès úgy se), egyszerűen összeesik. :( Èn vagyok a hibás? Mit rontok el?



2016. jún. 27. 11:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Muszáj rácsra boritani? Talcara stb nem lehet?
2016. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
De, lehet tálcára is természetesen. A rács a legjobb, de egy jó piskótának tálcán sem lesz semmi baja.
2016. jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Dnyepropetrovszk ***** válasza:

Azért célszerű rácsra borítani, mert ott ki tud szellőzni és nem fog beizzadni a tészta.

És még valami: ha esetleg olyan magas a piskóta, hogy fejre borítva elérné a rácsot, akkor nem árt, ha meghintjük egy kis rétesliszttel, nehogy odatapadjon.

2016. jún. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!