Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lett kemény a mini...

Mitől lett kemény a mini kuglófom kívül vajon?

Figyelt kérdés
Tegnap "10 perces" kuglófot készítettem, belül semmi gond vele, kívül viszont ropogós, kemény lett itt ott, hogyan tudom elérni, hogy omlós és puha legyen mint a szivacs ?

2016. júl. 1. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Kellene a recept, meg a sütési mód a válaszhoz.


Tipp: ha mikróban sütötted, akkor túl magas fokozatra állítottad.

2016. júl. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hagyományos gáz sütőben sütöttem . A recept szerint 15 percig 8-as fokozaton, majd további 40-50 percig 4-es fokozaton .
2016. júl. 1. 16:45
 3/5 anonim ***** válasza:

" A recept szerint 15 percig 8-as fokozaton, majd további 40-50 percig 4-es fokozaton ."


Szerintem túl hosszú a sütési idö és a 8-as fokozat túl forró.

A recept ismerete nélkül - csak tapasztalat alapján -, 4-es fokozaton sütném 50 percig, utána tüpróbával tesztelném és esetleg még 10 percig sütném.

2016. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az internetről szedtem a receptet . Én is sokalltam a 8-as fokozatot, max. 3-4-re állítom a csapot ha sütök, de gondoltam egye fene, nem sütöttem még soha kuglófot , szóval tapasztalatom "vele" kapcsolatban még nulla (volt) .
2016. júl. 1. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:

BE tudnád linkelni a receptet? Mert sokat segítene abban, hogy el lehessen dönteni, mi a rossz benne.

A másik, mekkora a "mini" kuglóf?


De szerintem egyértelmüen túl sokáig, vagy/és túl melegen sütöd, azért szárad ki a külseje.

2016. júl. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!