Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik pirítás, pergelés nélkül...

Akik pirítás, pergelés nélkül készítik a fehér rizst! Hogyan csináljátok? Arányokat kérek szépen? Rizs:víz arány?

Figyelt kérdés

Egyszer csináltam a szűrős módszerrel, de az nem jött be. Más módszer van?


Ha egyszerűen vízben megfőzném, úgy jó lenne vagy leragadna?


Minden ötlet érdekel (most a pergelős és a szűrős eljárásokon kívül)! :-)



2016. júl. 17. 11:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Az nekünk mindegy, hogy pergős vagy ragacsos lesz-e a végeredmény, bármelyik jöhet.
2016. júl. 17. 12:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Én szimplán megmosom a rizst és felteszem főzni fedővel annyi vízbe, hogy kb. 2cm-re ellepje. Ennyi az egész, mikor felszívta a vizet, leveszem a gázról és hagyom a gőzben puhulni.
2016. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Most már rizsfőzőm van, szóval nincs erre gond de... régen egyszerűen felöntöttem 2-3x annyi vízzel, 10-15 percig főztem, majd hagytam, hogy a maradék vizet felszívja.


Sosem ragadt le (bár ez biztos az edény fajtájától és a főzőlap hőmérsékletétől is függ), egyszerűen finom, puha, ragacsos rizs lett belőle, ahogy annak lennie kell :)

2016. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó! Nagyon köszönöm a segítségeteket! :-)
2016. júl. 17. 12:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Üvegedényben mikróban

Sacc per kb 2 szeres vízzel 350 kW körül

Pergős lesz

2016. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűen megfőzöm négyszeres mennyiségű vízben (picit kevesebb is jó, többet viszont már nem szív be. a barnának kevesebb kell, azt hiszem). Ragacsos lesz, de frissen a teteje nem, én azt szeretem. A párom a ragacsosat, amit kihűlés után vágni kell... De puhának puha.

Ja, a rizs fajtája teljesen mindegy, mindegyik ragacsos lesz így. Legalábbis amit eddig próbáltunk, sokféle olcsó sima, basmati, jázmin, talán a barna kevésbé teszi, de azt szinte sosem főzzük.


Nem ragad le, nem kell keverni, nagyon szeretem, hogy egy perc munkával lesz másfél kiló főtt rizs, ami legalább egy napig elég a páromnak :)

2016. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
1 pohár rizshez kell 1,5-2 pohár víz meg egy teáskanál só. lefeded, főzöd alacsony lángon, amíg el nem fő a víz. Ha kemény a rizs, nem főtt meg, még teszel rá vizet, és főzöd tovább. Nekem nem szokott ragadni. Keverni nem kell.
2016. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Mindenkinek!
2016. júl. 17. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!