Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bundáskenyeret mivel turbóznát...

Bundáskenyeret mivel turbóznátok fel?

Figyelt kérdés
Nemrég kipróbáltuk a sütőben sült bundás kenyeret, sokkal finomabb mint a forró olajban kisült. A recept szerint itt a felvert tojásba 1 doboz tejföl is kerül. Röviden kizsírozott tepsibe kell rakni a bemártott kenyereket és szépen megsütni. Felmerült, hogy esetleg mást is lehetne akkor már belekeverni esetleg beleturmixolni a tojásba, főtt krumplitól kezdve a kelbimbóig. Ti milyen alapanyagot diszpergálnátok még a tojásemulzióba, és milyen fűszereket, magokat, liszteket hogy megmaradjon az ízharmónia?

2016. júl. 17. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
mi a tojáshoz sajtot is teszünk, így szépen megsül rajta, szoktunk néha szezámmagot is, bár ez teljesen más jelleget ad neki, akár egy kis borsot :)
2016. júl. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Sajt, bors , majoranna
2016. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Sziegl Zsolt válasza:
95%
Két nagyon vékony szelet kenyér közé raksz egy szelet sonkát,meg egy szelet sajtot.Belemártod a tojásba,és kisütöd.Nagyon finom.2.A tojásba teszel só helyett vegetát,mikor kisült megkened vékonyan fokhagymás tejföllel.
2016. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Felvert tojásba őrölt kömény , kevés pirospaprika és szárított petrezselyem .
2016. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
én vegeta helyett szívesebben használok Delikátot
2016. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Toast kenyeret megkenek jó vastagon finom(Esetleg valami ízletes bolti kenőmájassal )ha van, akkor házi csirkemájpástétommal,

összenyomom, átlósan félbe vágom és úgy forgatom a felvert tojásba.Forró zsiradékban kisütöm, és még forrón megszórom reszelt sajttal.

A tepsist én is olvastam, de még nem próbáltam ki.

2016. júl. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Én a tepsis bundás kenyeret már párszor csináltam, töltött verzióban. A vékony, megmártott kenyereket lerakom a tepsibe, rá 1-1 szelet sonkát vagy párizsit, egy szelet sajtot, es úgy rá a második sor tojasba mártott kenyeret. Tetejére reszelt sajt, az egészet pirosra sütni. Isteni, és az adag elég a jó étvágyú családnak.
2016. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer egy táborban ettem édes bundáskenyeret, lekvárral, szuper. Vaníliát és diót tennék bele.


De tuti jó sajtosan is. A rántottába is teszek sokszor ezt-azt, a mandula a legjobb, de más olajos maggal is működik. Zöldséget nem tennék bele, túl nedves lenne, sok szárazanyagot igényelne, amitől megváltozna a jellege.

2016. júl. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Hagyma, fokhagyma, sajt, chilli, pritamin- vagy erőspaprika - kb. ezek, vagy ezek kombinációi.
2016. júl. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

A mi családunk édesen ette, nekem ez az általános. Főiskolán tudtam meg, hogy ez sós kaja,mikor felajánlottam, hogy készítek, majd mindenki ledöbbent, kiköpte, félrenyelt, amikor beleharapott a vanilias édes, fahéjas bundáskenyerembe.

Szóval ezzel tuti felturbózod.

Utána már ïlett nekik is. :)

2016. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!