Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Első családi vacsorára örletek?

Első családi vacsorára örletek?

Figyelt kérdés
Németországban élek , a párom lengyel származású, és vasárnap felvetette a párom hogy a családját meghivhatnánk hozzánk vacsira . Gyakorlott vagyok főzésben sütésben , de mégis pánikba vagyok mert mègiscsak az első hogy főzök pl az anyukàjànak és nem szeretnék semmi elbaltázi vagy kudarcot vallani . És ötletem sincs mit főzzek nekik .persze valami magyarosat . De mégis mit? A paprikas csirke nokdelival az már nekem unalmas . Legalabbis amennyit enni szoktam mert szeretem már ráuntam . Tehát ötlet vagy tanács?

2016. aug. 4. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
halászlé , vadas , töltött csirkecomb , tyúk húsleves , somlói galuska ,
2016. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a neten a Budapest szeletet. Több is van, hátha szimpatikus valamelyik recept. zöldborsós-gombás finom ragu puha karajszeletekkel, krumplikörettel.

Még a töltöttkáposztára gondoltam, a lengyelek szeretik a káposztás ételeket.

Az előző válaszoló ötletei is jók. Főleg a vadas. szószos húsokat szintén kedvelik.

Desszertnek még a máglyarakás jutott eszembe.

2016. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb hogy kérdezd meg a párod hogy van-e olyan étel amit semmiképp ne készíts allergia vagy egyéb más tényezők miatt(mi az amit a mama vagy a papa nagyon utál - gomba, csípős stb.). Magyaros kajákkal óvatosan kell bánni, külföldiek sokszor nem szeretik. Szerintem egy paprikás krumpli nem rossz választás.


Az mindig benne van a pakliban hogy nem jön be nekik, de nem ez a legfontosabb. Csináld meg legjobb tudásod szerint, legyél velük kedves és akkor nem lesz gond :)

2016. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem erőltetném a hagyományos (=retró) magyaros ételeket, inkább azt mondanám, hogy ami itthon, határon belül általában készül:

- lehet az akár egy vegyes gyümölcsleves, vagy karfiol leves, vagy éppen egy buggyantott tojásos leves

- bográcsos körömpörkölt, bográcsos babgulyás

- rakott káposzta, töltött paprika

- rántott zöldségfélék: cukkini, patisszon, karfiol,


- lehet túrós palacsinta, vagy gyümölccsel, mazsolával dúsított rizskoch, túrógombóc

2016. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!