Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Filézett halszeletekből mit...

Filézett halszeletekből mit lehet készíteni a paprikás sültön és a rántott halon kívül?

Figyelt kérdés
2008. okt. 1. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én például beáztatom egy kicsit tejbe, ami sóval, borsal van ízesítve, aztán kevés olajon hirtelen kisütöm, közben nagyon kevés citromlével meglocsolom. Ez a karácsonyi menü nálunk :-) Nagyon finom majonézes-hagymás krumplival.
2008. okt. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
tejszínes halat. felkockázod a halat / afriaki harcsából szoktuk, mert abba nincs szálka/ megsózod, lisztezed. serpenyőbe 1 kanál olaj és 1 kanál vaj, majd bele a hal, amikor már kész kiveszed a halat a visszamaradt zsíradékba fokhagymát teszel, fehérbort, kevés mustárt ,sót, borsot, tejszínt és póréhagymát, jól összerottyantod, majd vissza bele a hal és még kicsit főződ együtt.tésztával nagyon finom.
2008. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Halpaprikást!

Hozzávalók:

1 kg afrikai harcsafilé

2 fej vöröshagyma

1 paprika

1 paradicsom

1 dl főzőtejszín

só, bors, pirospaprika

kevés olaj


Elkészítés: A harcsafilét - ha bőrös, megnyúzom -, 1,5x1,5 centis kockákra vágom, és enyhén besózom. Kevés olajon üvegesre párolom az apróra vágott hagymát, beledobom a kockára vágott paprikát.Megszórom pirospaprikával,rádobom a kockára vágott paradicsomot, kevés vízzel felöntöm.Ízesítem sóval, borssal, majd kis lángon addig párolom,amíg a hagyma és a paprika szétfő, és jó sűrű szaftot kapok.Ekkor beleteszem a halkockákat, és innentől már csak rázogatva mozgatom,ha kell,mert keverés esetén széttörjük a halat. 20-25 percig hagyom, majd óvatosan belekeverem a szaftba a tejszínt.Még egyet rottyantok rajta, majd tálalom.Deszkáról késsel szaggatott galuskával tálalom.


Forrás:www.mindmegette.hu

2008. okt. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az én receptem csak egy bmv(bele minden vackot) kaja de amikor csináltam az utolsó falatig elfogyott


kikent tepsibe rétegezem:

fél kiló karikára vágott főtt burgonya

fél kiló halfilé

fél kiló karikára vágott vöröshagyma

tejfölös öntet

reszelt sajt


tejfölös öntet: egy pohár(2 dl) tejfölt összekeverek sóval borssal és 1 dl fehérborral


sütőben fólia alatt sütöm háromnegyed órát közepes lángon utána fólia nélkül kb 15-20 percet majdnem teljes lángon

2009. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak:nagyon köszi,ez nagyon jól hangzik,meg fogom csinálni!
2009. márc. 28. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!