Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az hogy megpirítani egy...

Mi az hogy megpirítani egy kicsit a rizst főzés előtt?

Figyelt kérdés

Honnét tudom, hogy már eléggé meg van pirulva?

Gondolom nem kell megvárni amig kezd sütétedni.


2016. nov. 6. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Csak addig amíg kifehéredik.
2016. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Eleve fehér.
2016. nov. 6. 11:53
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Huuu tényleg? Nem mondod?? Ha csinàlod, ugyis látni fogod a vàltozást.
2016. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Most csináltam és nem láttam. De ha olyan buta vagy, hogy nem tudod érthetően leírni akkor hagyjuk.
2016. nov. 6. 11:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A rizs "átlátszóan fehér" alapesetben. Észre fogod venni,amint egy nem átlátszóan fehér színt vesz fel a hő hatására,továbbá,az sem gond,sőt finomabb,ha kicsit sárgás is lesz a szemek széle. Amikor ezt a műveletet csinálod,kevergesd,hogy ne égjen oda. Miután 1.5-2x-es vízmennyiséggel felöntöd a főzéshez, nem szabad keverni,hogy ne törjenek a szemek,akkor tapadós lenne. Ilyenkor minimumra kell venni a hőt,hogy csak párolódjon, fedő alatt. Ne főzd el az összes nedvességet róla,amikor kicsi van rajta, vedd le a hőről,fedve hagyd,hadd szívja fel a maradék levet kihűlés kózben. Így pörgős marad,nem lesz ragacsos állagú. Sokan fogják írni a konyharuha trükköt is. Sok sikert!
2016. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Elég ha jól átforrósítod, de valóban látni a változást, nem más színű lesz, ezt így nem lehet megfogalmazni, hanem "más".
2016. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
én addig szoktam kevés zsíron piritani, amíg néhol már kicsit megbarnul, azután 10 percig főzöm, majd 10 percig lefedem
2016. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én addig pirítom, amíg el nem kezdenek csikorogni a rizsszemek. Kis lángon gyakran kavargatva te is tapasztalni fogod.
2016. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell okoskodni meg leszólni, mert jót írt a fehérítős. Bár inkább "üvegesnek" mondanám és ha nem látod a változást, akkor baj van a szemeddel.
2016. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

De ha olyan buta vagy, hogy nem értesz meg egy egyszerű magyarázatot akkor hagyjuk.

:D

10 éves lányom meg tud egy adag rizst főzni.

:)

2016. nov. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!