Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Munka miatt elkell költöznöm!...

Munka miatt elkell költöznöm! Nem tudok főzni! Beletanulok? Vegetáriánus vagyok!

Figyelt kérdés
Anya főz.. félek kicsit,nem akarok csak gyors kajákat enni nem szeretnék elhízni . Pestre költözöm, nem tudom miket fogok enni és esetleg főzni. Van valami egyszerű gyors finom? Köszönöm a válaszokat! :)

2016. nov. 24. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Rengetegen így kezdik :) Bele fogsz jönni. Minimum recept alapján elkészíteni egyszerű, jó ételeket, nos, ez tanulható (bár hallottam már iszonyatos antitalentumokról, de nem értem, azoknak ez hogy nem megy).

A legelején ott van ugye a rántotta :) Már ezt is fel lehet turbózni zöldségekkel, sajttal, miegymással (én szeretem darált mandulával, rizzsel, zabbal is). De számos egyszerű étel van. Én tudok főzni, eléggé ösztönösen, szóval nem volt tanulási szakasz, mindig minden sikerült (ha nem felejtettem a tűzön), sütni nem tudtam, főzni igen. De eszembe sincs elbonyolítani, nagyon egyszerű ételeket készítek. Boldogan elvagyok egy kis sült zöldséggel és tojásételekkel, néha egy-egy zöldségleves, az se nehéz :) Vegyes zöldségeket dobálok össze, víz, opcionálisan galuska (de tehetsz bele száraztésztától levesgyöngyig bármit, nekem azok nem férnek bele az életmódomba)... A hagymát, répát az elején megsütögetem zsiradékban, úgy jobban ízlik, ennyi.

A zöldséges rizs és köles is remek, sült vagy nyers zöldség, főtt rizs vagy köles... Pofonegyszerű.

Sütiből a kevert mikrósak a legegyszerűbbek, bár szerintem a piskóta is az, de van, akinek nem sikerül mindig, ez már sütőfüggő is.

2016. nov. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Én bögrés sütikkel kezdtem :) Leginkább bögrés muffinnal. Azért volt jó így, mert megtanultam az arányokat, mi mennyi, volt hogy olyan receptet találtam, amit normális mértékegységben adtak meg, nem bögrében és kanálban :D így kénytelen voltam rákeresni, kiírni, hogy egy bögre hány dl, stb stb.


Egyszerűbb, alapreceptekkel kezdtem, amiket gyakrabban elkészítettem, de mindig variáltam valamit rajta a saját ízlésem szerint, most pedig egy muffint pikk-pakk összerakok recept nélkül.


Vannak egyszerű, de jó ételek :) Vannak facebookon is ilyen csoportok, ha elakadsz valamiben, szerintem ott is kérhetsz tanácsot, biztos vannak vegetáriánus csoportok is, ott is lehetséges, hogy mennek a jó receptek oda-vissza ;)

2016. nov. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

[link]


Horváth Ilona szakácskönyv. Ezt kezdd el olvasgatni, még az is benne van, hogy mikor kell a rántást jobbról balra, ill. balról jobbra kavarni. :))

De valóban, minden alapvető ismeretet megtalálsz benne, a legjobb tanítómester, és persze a receptek tömkelege.


Főtt tészták, egyelőre ha veszel rájuk bolti kész mártásokat, párolt rizs, sült krumpli a panírozott cuccokhoz. Bár azoknál javasolnám, hogy a panírozott csirke szárny, csirke comb, ill. a sertés karaj, amik minőségileg jók. A többi, u.n. darálthús, pogácsák, stb. sok mindent beledarálnak, én nem enném meg.

Először kezdd el egy paprikás krumplival, nagyon egyszerű, ha az már megy, akkor a pörköltek is mennek, hiszen krumpli helyett húst főzöl.

Pizzák, főzelékek, egy kis sült/rántott húsok sütőben, serpenyőben, menni fog az!


Nyugodtan, bátran fogj hozzá, nem kell rögtön a legbonyolultabb cuccal kezdeni.

2016. nov. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Először is, amíg otthon vagy, állj anyukád mellé, aki főzi neked a vegetáriánus ételeket. Figyelj, kérdezz, és írd le, akár pontról pontra, hogy csinálja anyukád.

Pár alapdolgot,- főleg, amiket a legjobban szeretsz- még otthon kipróbálhatod, anya mellett.

Gondolom hétvégente hazamész, akkor lehet folytatni tanulást, de hét közben is felhívhatod, ha elakadsz valamiben.

Elsősorban anyukád lehet a legnagyobb segítséged.

De itt is van vegetáriánusoknak külön topik, ott is találsz sok jó receptet, tanácsot.

Pesten vannak olcsóbb vegetáriánus kifőzdék, de rendelni is lehet ételkiszállító cégektől vega menüt, addig, míg magad bele nem jössz a főzésbe.

2016. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt az ideje tanulni, amíg még otthon vagy.
2016. nov. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ne aggódj, az internet tele van receptekkel, csak követni kell az utasításokat. Ha a megadott ízesítés elsőre nem ízlik, majd másodjára máshogy csinálod.

Én is nemrég költöztem el otthonról, épp a napokban csináltam meg életem első pörköltjét (tudom vega vagy, nem azért írom, hogy ezt csináld), nekem már ez a kis egyszerű étel is hatalmas sikerélmény.


Szépen beírod google-ba, hogy vegetáriánus ételek, és böngészel :)

Legegyszerűbb ételeknek a rakott tésztákat tudom ajánlani, én azzal kezdtem.

2016. nov. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!