Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítsek sajtot...

Hogyan készítsek sajtot házitejből?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor egy Pepsin nevezetű oltóanyaggal tudjuk meggyorsítani a tej alvadását. Kerestem gyógyszertárban az anyagot, de 2009 óta már sajnos nem lehet kapni.

Kérdésem, hogy ki hogy készíti házilag a sajtot, és hol, milyen áron szerzi be hozzá az oltóanyagot?


2010. ápr. 30. 09:24
 1/10 anonim válasza:

Szia!én úgy szoktam hogy 5 liter tejet 2és 1/2ek. sóval felforralok,ha felforrt akkor teszek bele 1/2 dl ecetet.Kiválasztódik belőle a "sajtnak való".Leszűröm és valamilyen hálószerűségbe teszem(jól összekell préselni) és hagyom kicsepegni a hűtőben.

Próbáld ki!Szoktam beletenni köménymagot,vagy csak megfüstölöm.

2010. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én oltóanyag nélkül készítem. Hagyom a tejet meleg helyen megsavanyodni, amíg aludttej lesz. Ezt kis lángon melegítem, amíg a túró elválik a savótól. Egy pelusban lecsepegtetem, ebben áll két napig. Utána megsózom, és egy kis vajjal odateszem főni (folyton kavargatni kell) amíg nyúlós lesz. Ha kihűlt, formába teszem, majd megy a hűtőbe. Kb egy hét érés után már reszelhető, de minél tovább áll, annál finomabb.
2010. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Az elso valaszolonak:amit te csinalsz, az nem sajt hanem telemea,egy olah(roman) specialitas.
2010. ápr. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Első vagyok.Az lehet,de finom!És nekem sajtként mutatták be.Egyébként pont olyan mint a sajt.
2010. ápr. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2010. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én így csinálom és nagyon finom..

2010. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! :o) Ma voltam piacon, és vettem magas zsírtartalmú házitejet, ebből fogom készíteni életem első sajtját. Ha kész, ígérem beszámolok arról, hogy sikerült! ;o) Először az első hozzászóló receptjét próbálo ki, aztán haladok tovább. Mindegyik sorra fog kerülni, kíváncsi vagyok melyik milyen.

2010. máj. 3. 17:49
 9/10 anonim válasza:
Szia!Első vagyok!Remélem sikerül!Kíváncsi vagyok a véleményedre!Én nagyon szeretem.Gyorsan készen van és hamar fogyasztható. :)
2010. máj. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Kipróbáltad a recepteket? Milyen lett a sajt?
2010. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!