Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell tököt sütni és...

Hogy kell tököt sütni és mivel kell izesiteni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy tököt amit sütni kell.Sohase készitettem ilyet és még nem is ettem sült tököt.

Fogalmam sincs hogy is kezdjek hozzá azért kérnék tanácsot.Azt se tudom milyen az ize.


2016. nov. 26. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Félbevágod, kimagozod, kisebb darabokra vágod és beteszed a sütőbe. Nem kell semmivel ízesíteni, ha más a teteje szép barnás akkor finom. Én szeretem ha már-már szinte fekete.
2016. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Fel kell vágni néhány darabra, hogy beleférjen a tepsibe vagy a sütőbe, a magját persze ki kell szedni. Akár tepsibe, akár közvetlenül a sütőbe teszed, mindenképpen ajánlatos alája sütőpapírt vagy alufóliát tenni, hogy a kicsorgó lé ne szenesedjen rá se a tepsire, se a sütőre. Sütés előtt villával ajánlatos megszurkálni. Közepes lángon vagy 180 fokon ajánlott sütni, amíg kész nem lesz. Ezt elsősorban villával való megszurkálással lehet legkönnyebben ellenőrizni. Arra ügyelj, hogy a felső felülete azért ne égjen meg feketére. Nem tudok róla, hogy kellene külön ízesíteni. Ne lepődj meg, bármilyen íze lesz, benne van a pakliban, hogy ízetlen, azaz tök-ízű marad, a kedvező étrendi hatását így is kifejti. Rá is érvényes, hogy akkor lesz édes, ha kicsit megcsípte a dér (fagy), mert akkor olyan biokémiai változások mennek végbe, amelyek során a keményítő cukorrá hidrolizál magában a nyers tökben (épp úgy, mint a krumpliban)
2016. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki az eddigieket, hogy mi pld. megkenjük a tetejét mézzel, és úgy sütjük meg.
2016. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen tököd van, orange vagy hagyományos gömbölyű halloweeni tök ? Az orange tököt felkarikázod, a másikat darabolod kisebb darabokra, a héjja rajta maradhat, 3-4 es fokozaton tepsiben vagy sütőrácson 20-25 percig sütöd, a rács, a tepsi ne közvetlenül a tűz felett pár centire helyezkedjen el. Ha a héj szemmel láthatóan elkezd "fonyadni" akkor kb. már kész, ehető a tök.
2016. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem ettél még, akkor lehet hogy nem fog ízleni.Én nagyon szeretem,de ne várj tőle sokat. Ízletesebb legyen, mézzet csöpögtethetsz rá , sütés előtt !
2016. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos tanácsot.

Egy kisebb méretü orange tök és remélem sikerülni fog a sütés és ehetö lesz.

Köszönöm a segitséget.

2016. nov. 26. 22:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha mégsem sikerülne olyan jól, vagy megmarad vízzel tejszínnel felöntve kis sóval borssal húsleves kockával ízesítve isteni krémlevest lehet belőle főzni.
2016. nov. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
na ízlett? jó édes volt?
2016. nov. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!