Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőtökből milyen egyszerű...

Sütőtökből milyen egyszerű sós ételt lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Ami továbbá:

-kiadós,

-lehetőleg húsmentes,

-egyszerű helyett inkább úgy mondanám, hogy nem túl pepecselős...,

-valami egytálétel jönne be azt hiszem, ami önmagában ehető, szóval nem köret. Bár ha valami túl jó egyéb ötletet ír valaki, sose lehet tudni... :)


Várom az ötleteket, és kös7i!



2016. dec. 6. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Krémlevest szoktunk. Kevés vízben megfőzzük, tetszőleges fűszerekkel, fehérborssal és gyömbérrel szoktuk leginkább, a szerecsendió is jól megy neki. Ezután kaparjuk le a héjáról (könnyebb főzés után, mint előtte) és összeturmixoljuk a levével.


Mi magában szoktuk enni, de lehet bele levesgyöngyöt, pirított kenyérkockát tenni. Vagy tálaláskor sajtot reszelni bele, a nagyobb lyukú reszelőn, ha füstölt sajt, akkor az még inkább dob rajta. De bármilyen feltéttel is fölszolgálható, mintha főzelék lenne.

2016. dec. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én krémlevest és lasagne-t szoktam
2016. dec. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Valami lasagne féleségben gondolkodtam eddig én is, bár nem pont olyan formában. De ilyesmi ötletek érdekelnének, hogy mit tegyek még hozzá, mi finom vele...(Nem levest akarok....:))
2016. dec. 6. 22:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Rizottót
2016. dec. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szabdzsit (sabji) szoktam csinálni sütőtökből. Ez egy indiai főzelékféleség. Teszek még hozzá krumplit, répát, meg ami éppen kéznél van, lehet az padlizsán, cukkini, paprika, karfiol, brokkoli, édesburgonya. Annyiból pepecselős, hogy mindent össze kell kockázni hozzá, egyébként egyszerű. Ami nehezíti az elkészítését, hogy egzotikus fűszerek kellenek hozzá, amiket egy egyszeri alakalom miatt nem érdemes beszerezni, de biztos jó ízű akkor is, ha csak curry-port, vagy indiai fűszerkeveréket használsz hozzá. Már ha szereted az egzotikus ízeket.
2016. dec. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tócsnit, keverve egy kis krumplival. Nem egytálétel, de laktató és finom. Én reszelek bele kevés hagymát is, és jól megfűszerezem, bors, kis majoranna . Amikor kisült, még forrón megszórom reszelt sajttal, és fokhagymás tejfölt eszünk hozzá.
2016. dec. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Töltött tököt lehet még belőle csinálni, alól-felül tejföllel, reszelt sajttal a tetején. Ha nem akarsz a szokásos darálthús, rizs tölteléket bele, akkor ugyanazt a tölteléket szója granulátummal is megcsinálhatod.

Ha "nyeles tök", levágod a nyelét, és a kerek "kanál-fejbe" rakod a tölteléket.


A levágott nyelét szeletekre vágod, és kirántod!!!

2016. dec. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köretnek is jó, felkockazni, lehet bele rakni más zöldségeket is, pl. sárgarépát, krumplit, hagymát, céklát, befűszerezed /só, bors, rozmaring, vagy amit akarsz/, pici olajjal összekevered, es tepsiben megsütöd. Köretként sült hús, kolbasz, virsli mellé, de csak magában is isteni!
2016. dec. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
Én most novemberben a sütőtökös penne tésztát csináltam meg és nagyon finom lett.
2016. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!