Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az ilyen Lucullus forraltbor,...

Az ilyen Lucullus forraltbor, meg mézeskalács fűszerkeverékek finomak, megéri pénzt kiadni érte?

Figyelt kérdés

2016. dec. 9. 04:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hülyén fogalmaztam,nem konkrétan ez a márka érdekel hanem úgy nagy általánosságban az összes forgalomban levő ilyen fűszerkeverék.Soha még ne próbáltam és láttam valahol, hogy árulnak mézeskalácshoz és forralt borhoz is.
2016. dec. 9. 04:14
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha keveset csinálsz, meg csak 1-szer 1-szer, akkor igen.


Mert ha külön veszed meg a fűszereket, akkor abból jóval többet tudsz csak venni, és sok fölösleged marad.


Meg ha gyorsan össze akarod dobni.

Mert pl a forraltboros cucc, az egy ízesített cukor, 1 másodperc alatt feloldódik, és kész.


Ha meg külön veszel fűszereket, azt külön még meg kell főzni, hogy kioldódjon.


(Én redukciót szoktam belőle főzni, vízben, így tovább tudom főzni, kifőzöm minden ízét anélkül, hogy túl sokáig forralnám a bort.


Ja, meg ugye nem tudsz változtatni az arányokon, tehát a kész, az olyan, tetszik nem tetszik.


Bár elég jól összerakottak szoktak lenni, ezzel általában nincs gond.


Meg az is különbség, hogy a fűszerkeverékbe olyanokat is beleraknak, amit úgyse vennél meg, vagy nem is lehet amúgy kapni.


Úgyhogy mellette is szólnak érvek.


Szerintem a mennyiség dönt, ha sokat, sokszor csinálsz, meg ráérsz, akkor nem éri meg.

2016. dec. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem pl a forraltboros keverék azért nem jön be annyira, mert én fűszeresebben szeretem.

Ha meg olyan sokat teszek belőle, hogy elég fűszeres legyen, akkor meg már túl édes.

2016. dec. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a segítséget.
2016. dec. 9. 08:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Finomabb lehet,ha te állítod össze a fűszerkeveréket, de olcsóbb és egyszerűbb,ha készen veszed meg.

Én pl a gyömbért imádom és frissen reszelek mindig az ilyenekbe.Ezt az alappor nem tudja megadni.

Ami baj lehet még,hogy olyan fűszerek is lehetnek benne,amiket te nem kedvelsz.Pl sokan utálják a szegfűszeget/fahéjat. Kivenni nem tudod a keverékből.

De alapnak szerintem jó és még külön tenni bele 1-2 összetevőt amit te különösen szeretsz.

De ha nagy tételben gyártja az ember ezt karácsonykor,akkor tényleg olcsóbb külön megvenni a fűszereket és összekeverni.De ha csak 1 adag kalácsot vagy bort csinálsz,akkor lehet nem éri megvenni 5-10 féle fűszert külön, főleg ha valamiből csak egy csipetet teszel

2016. dec. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én csak a mézeskalácsfűszert használtam-de teljesmértékbe bevált.szerintem nagyon finom. Viszont figyelj oda mert máshogy kell adagolni pl a kotányis mézesfűszert(ebből nem kell az egész csomag,-amúgy rá van írva a hátuljára is)
2016. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Árban miért ez a nagy különbség közöttük? Kótányi majdnem 300 FT a Lucullust 150 FT-ért láttam. Azt viszont nem néztem, hogy hány grammosak, lehet az egyik több a másik kevesebb?
2016. dec. 9. 10:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezert is irtam hogy mashogy kell őket adagolni. A kotanyinal 1 csomagbol 2-3 adag is kijön.
2016. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én szoktam venni és finomak .igaz csak mézeskalácsosat.
2016. dec. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk bevált a mézeskalácsos, annyi, hogy 1 kg liszthez 2 csomaggal kell, de mi nem szeretjük a Kotányit, mert pikánsabb (fenyőmag vagy nemtom mi okozza). Szóval a Lucullusra esküszöm.
2016. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!