Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért kell a tiramisuba nyers...

Miért kell a tiramisuba nyers tojás?

Figyelt kérdés

Nem veszélyes ez egy kicsit? Mer több embert is ismerek akik egy nem jól átsült tükörtojástól vagy rántottától szalmonellát kaptak.

Akkor mi a helyzet a tiramisuval amibe konkrétan olyan tojás kell ami sütve sem főzve nem volt.

Volt olyan aki már megbetegedett tőle?



2016. dec. 10. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos volt olyan. Te magad írtad, hogy a tükörtojástól is lettek már betegek... Én például nem találkoztam még ilyennel, de te több tükörtojástól szalmonellát kapottat is ismersz. Ezek alapján nyilvánvaló, hogy van a földön olyan ember, aki tiramisurtól lett szalmonellás.
2016. dec. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Rendszeresen csinálunk, még soha nem lett semmi bajunk tőle.

Nyáron, nagy melegben nem csinálok. De ilyenkor simán.

Mondjuk én egyéb tojásos ételtől sem lettem még beteg. (Lekopogom.)

A tojásokat mindig alaposan megmosom, mielőtt beteszem a hűtőben. Használatkor egyenként ütöm fel. Eddig még nem találkoztam rosszal. Ha a sárgája nagyon folyik, akkor az már nem túl friss. De büdössel, romlottal még nem találkoztam.

Tiramisut friss tojásból szoktam készíteni. Háztól vesszük.

2016. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
tőlük hallottam milyen kegyetlen dolog az ha elkapod, ezért is félek enni tiramisut, pedig nagyon kíváncsi lennék milyen, tudom van olyan amibe nem kell tojás de azt mondták annak semmi köze az eredetihez
2016. dec. 10. 12:46
 4/13 A kérdező kommentje:
mi a mamáméktól szoktuk hozni faluról az mennyivel rosszabb a boltinál?
2016. dec. 10. 12:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A házi majonézben is nyers tojás van, a tatárbifsztekben meg nyers darált hús. Nem feltétlenül lesz tőlük baja az embernek.
2016. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A boltiakat ellenőrzik, így biztonságosabbak (de drágák, és nem olyan az ízük, színük).
2016. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az a legjobb, ha otthonról van a tojás.

De ha nagyon félsz, akkor boltban lehet kapni UV vagy mit tudom én mivel kezeltet, az elvileg szalmonella mentes.

2016. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Nekem van olyan receptem, amiben nincs tojás. :-)))
2016. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Még nem hallottam olyan hírt, hogy Olaszországban tömegesen szalmonellafertőzést kaptak volna a vasárnapi ebéd után.
2016. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek, ennyi erővel egyáltalán ne egyetek húst vagy tojást, mert mindegyikben lehet szalmonella vírus.
2016. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!