Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! Mit lehet készíteni...

SOS! Mit lehet készíteni nyers kerekrépából (nem savanyított)?

Figyelt kérdés

Párom hozott a piacról, nem tudta mi ez, azt hitte, valami fura kinézetű krumpli :)


Van bevált receptetek?


2016. dec. 23. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Köretnek húsok mellé vajon sütve, pici cukorral karamellizálva nagyon finom.
2016. dec. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy mint a sültkruplit kis hasábokra vágva.
2016. dec. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jól hangzik! :)
2016. dec. 23. 10:20
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Csak én olvastam nyers kerékpárt elsőre?
2016. dec. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
AZ istenért, meg ne egyétek, küldjétek el nekem :) Imádom nyersen.
2016. dec. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első receptje jó. Mi mondjuk nem szoktuk karamellizálni, hanem egy kis csípős tuningot adunk neki, mozsárban zúzott zöldborssal vagy macskapÖcsével.


Nyersen pedig jó salátának, ha lereszeled vastagabbra (a nagyobb lukú reszelőn) akár almával, vagy csicsókával, vagy önmagában. Tetszés szerint lehet ízesíteni joghurt-öntettel, vagy olívaolajjal-ecettel, vagy mustárral-tejföllel, vagy citromlével, sőt, narancslével. Mindegyiket számos fűszervariációval lehet kombinálni.

2016. dec. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyers vékonyra szelt fehérkáposztával, a répa is nagylyukon reszelve, majonézzel, fehér borssal, egy kis durvára vágott dióval finom hideg saláta bármi mellé.
2016. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos már megettük ;)


Olyan íze van mintha a zellerhez egy kis torma keveredett volna. Nekem bejött. Veszünk máskor is, a néni 80!! ft-ért adta oda a páromnak ezt a hatalmas darabot, és majdnem egy kilós volt a répa! Manapság már krumpli sincs ennyiért.


Félbevágtam, egyik feléből az ebédhez pirított zöldség lett, vöröshagymával együtt pirított vajon, isteni volt. Másik felét lereszeltem, besóztam és állni hagytam a délután folyamán, majd ráfacsartam egy citrom levét, most ettük a vacsora mellé. Frissen őröltem rá borsot is. Finom, egyszerű, pikáns saláta lett.


Köszi az ötleteket :)

2016. dec. 23. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!