Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nalatok mi lesz a menü az...

Nalatok mi lesz a menü az unnepekre?

Figyelt kérdés
Karácsony, újév.
2016. dec. 23. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Csak saláták és sült csirkemell. (Egészségesen szeretünk élni, nem eszünk ilyenkor sem zsíros és egyéb ételeket.)
2016. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Gesztenyekrémleves, csirkecomb a bőre alá töltve füstölt sajttal és baconnal tepsiben sütve tejszínesen és barackosan, mazsolás rizzsel, töltött káposzta, kocsonya.

Szilveszterkor virsli, malacsült, franciasaláta, törtburgonya.

Újévkor pedig lencsefőzelék.

Pluszban mivel a töltött káposztába füstölt csülköt főztem, így a csontjából főztem bablevest.

Sütit pedig kapunk.

2016. dec. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Korhely halászlé belsőségekkel, gombás harcsapaprikás kapros túrós csuszával, aszalt szilvával töltött karaj, zöldségágyon, provence - i fűszerezésű lazac - még nem tudom milyen körettel.


Sült banán csokiöntettel, tejszínhabbal.

2016. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Tarkonyos raguleves csirkemellbol

Husleves

Paprikas lisztbe forgatott sult harcsa szeletek

Rantott serteskaraj

Rantott sajt

Rantott karfiol

Natur szelet

Sargabarackos csirkemell

Krumpli pure

Rizs

Linzer

Mezeskalacs

Hazi sajtos taller

(Nagy a csalad es hozzank szokott jonni a rokonsag vacsorazni, el fog minden fogyni. Sutni-fozni meg szeretek:))

2016. dec. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Ami eddig tuti (mert már vagy teljesen vagy félig kész van: húsleves, borscsleves, káposzta, halpogácsa.

Mézeskeksz, habkarika, mákos krémes, bejgli

2016. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Sajtkrém leves

Rántott hal krumplipürével/majonézes krumplival

mákos és marcipános-mákos bejgli,juhtúrós sós "ropi"

Nem szoktuk halálra zabálni magunkat karácsonykor...inkább többször eszünk/csipegetünk...

Valamikor csinálok majd székely káposztát,újév első napján meg lenecs főzelék füstölt hússal ...

Ha lesz kedvem sütök még egy féle sütit

2016. dec. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

24-én:

délben: diós guba

este: halászlé, Wellington bélszín, krokett, zöldség, gyümölcssaláta, bejgli, mézeskalács, puncs


Karácsony többi napján családnál leszünk.


Szilveszterkor:

hidegtálkészítmények, még nincs eldöntve melyek (franciasaláta, burgonyasaláta, kaszinótojás, sonkatekercs)

talán malacsült és sült túrótorta


Újévkor:

virslis lencsesaláta

2016. dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában olyan kajákat eszünk, amiket szeretünk, nemigen ragaszkodunk hagyományos menühöz, már csak azért sem, mert gyakran főzök "ünnepibb" kaját alkalom nélkül is.

Szenteste csicsókás burgonyakrémleves és lencsés lasagne lesz, sütinek linzer és diós halava (indiai édesség, cukros grízpuding)

Huszonötödikén vendégségbe megyünk, gombalevest, lencsefasírtot és csőben sült karfiolt kértünk (mivel speckó étrenden vagyok, megy az előre egyeztetés, biztos ami tuti :) ) lesz még extracsokis házilekváros süti is.

Huszonhatodikán szintén vendégség, rántott cukkini, rizibizi, sültkrumpli vár. Mindkét nap viszümk magunkkal vegán töltött káposztát, és angol almás süteményt, csak hogy a rokonok is lássák, milyen szuper kajákat eszünk :)

Szilveszter estére még nem terveztem túl sok mindent, de lehet, hogy nagyon modernre vesszük a figurát, és babburgert készítek, meg valami finom salit.

2016. dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Nálunk 24-én: Töltött káposzta, francia saláta, baconbe tekert csirkemell asztalt szilvával töltve, amerikai krémes, bejgli.

Szilveszterkor pedig hideg tál lesz: saláta, szendvicsek. Valamint sajtos pogácsa.

2016. dec. 23. 22:35
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap sógoréknál:

Leves - Húsleves, főtt hús répával, karalábéval, főtt krumplival, uborkával.

Második - Sült pulyka krumplipürével.

Desszert - Fanta - és Madártej szelet plusz vittem Zserbó - és Kókuszgolyót.

Vacsora - Rántott hús krumplipürével, friss salival.


Mamámnál:

Leves - Húsleves főtt hússal, krumplipürével és céklával.

Második - Töltött dagadó ugyanúgy krumplipürével, céklával.

Desszert - Csokoládés őzgerinc, diós- pisztáciás piskóta.


Otthon van:

Francia-,virsli sali dobozban.

A beteg apósomnak lesütött fűszeres csirkecombból négy szelet.

Sonka, sajt, tojás, szalámi.

Húsleves tésztával.

Ma kaptunk halászlevet, kacsát, töltött káposztát, dagadót, mandulásat, zserbót, piskótákat.

Fagyó fullig, kinti fagyóba kilós kenyér lefagyasztva. 30-ig nem főzök, fogyjon el minden.

2016. dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!