Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyben sült karajt hogy...

Egyben sült karajt hogy szoktatok sütni? Kb.1,5 kg -os darab .8-10 főre elég -e?

Figyelt kérdés
2016. dec. 27. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég. Számolj 3kg van aki többet fog enni van aki kevesebbet. A karaj elég száraz helyette csontos tarját vennék azt sütném meg bepácolva töltve... A tarja szaftos és finomabb is..
2016. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kevés a másfél kiló, mert nagyon összemegy és száraz is. Minimum 20 dekával számolnék fejenként. Finomabb és gazdaságosabb, ha a közepét felszúrod, és jóféle füstölt szárazkolbászt dugasz bele.Annak a kisült zsírját átveszi a hús, és szaftosabb, ízletesebb lesz.
2016. dec. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam még házi hagymás-majorannás csirkemájpástétommal is tölteni a karajt, majd baconba burkolva megsütni. Igaz kicsit munkaigényes a karaj lappá történő kibontása, de megéri, mert nagyon finom és látványos a kész tekercs.

Mi öten vagyunk, de az 1,2 kiló éppen, hogy elég. A karaj nagyon kicsike tud lenni a súlya ellenére.

2016. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
15-20 dkg nyers hús egy adag, nálunk elég lenne, a 1,5 kg bőven 10 főre, kell hozzá köret ill saláta
2016. dec. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább maradjon pár szelet, (ami nyilván majd elfogy a házigazdáknál másnap ), minthogy üresen maradjon a pecsenyéstál, és szemmel láthatóan ennének még a vendégek.

Ha már vendégül látok , barátokat, rokonokat (mindegy, a vendég szent nálunk )nem dekára porciózom ki az adagokat.

2016. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!