Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirkemájpástétomot házilag...

Csirkemájpástétomot házilag hogyan készítitek? Egy ismerősöm mondta, hogy csikremellett is tesz a máj mellé, sajnos már nem emlékszem arra sem, hogy ki mondta és arra sem, hogy hogyan készíti. Ti mivel ízesítitek, hogyan készítitek?

Figyelt kérdés
Sajnos bolti a máj és a hús, de még mindig jobb mint amit elkészítve vennék
2017. jan. 13. 13:57
 1/6 A kérdező kommentje:
csirkemellet
2017. jan. 13. 13:58
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Én így szoktam: félkiló csirkemájat átvizsgálok, majd egy jó fej, finomra vágott hagymát dinsztelek zsiradékon. Közben megfőzök 3 tojást keményre. A kész sült májat sózom, majorannával, borssal fűszerezem, majd ledarálom. Utána darálom a főtt tojásokat.

Kevés tejföllel lazítom, hogy krémes legyen, és mustárral ízesítem.Kóstolás után még teszek bele fűszert, ha nem elég ízletes.

Sok lesz belőle, de fagyasztani is lehet.

Nagyon finom, én nem is szoktam bolti májasokat venni.

Csirkemellet nem szoktam bele tenni, de nem kizárt, hogy azzal is finom, de azt a máj előtt kellene puhára sütni. És lehet, hogy több tejföl, esetleg vaj (én nem teszek bele ) vagy inkább a saját szaftjából több kellene bele, mert a hús száraz.

2017. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
** természetesen a dinsztelt hagymán megsütöm fedő alatt a májat :)
2017. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Májkrém házilag


1kg kiló csirkemáj

5-6 EK kacsazsír (vagy vaj, de kacsazsírral finomabb)

2 nagy fej hagyma, vagy pár fej más hagyma esetleg édes hagyma.

5-6 gerezd fokhagyma

Só és frissen őrölt bors

1 EK morzsolt majoránna


A hagymát fél karikára vágom, és kevergetve üvegesre dinsztelem a kacsazsíron. Ha már kezd karammellizálódni, hozzáadom a zúzott fokhagymát, majd a megmosott, letisztított májat. Tekerek rá borsot és bőven adok hozzá majoránnát. Lefedem és néhány percig békén hagyom, aztán le ellenőrzöm a készültségi fokát. Addig sütöm csak, míg egy villát beleszúrva a távozó szaft nem vörös. Akkor leveszem a tűzről, sózom és botmixerrel pépesitem. Van, hogy ilyenkor öntök hozzá egy kis konyakot, volt, hogy kevertem bele szárított vörösáfonyát. Van, aki mazsolát is tesz bele. Csatos üvegbe kanalazom és hagyom kihűlni, majd beteszem a hűtőbe dermedni eláll 1 hétig. Ha nagyobb mennyiséget készítek kisebb steril üvegekbe teszem. Az üvegeket lezárom, és a sütőbe teszem víz fürdőbe 130-150C 1órára..

Bármilyen más májból lehet készíteni, csak ahhoz máj fajtához illő fűszerét kell választani a majoránnán kívül.

Szárnyas májhoz: majoránna, fokhagyma.

Sertéshez: majoránna, fokhagyma, kakukkfű

2017. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :-)
2017. jan. 14. 08:48
 6/6 A kérdező kommentje:
második válaszadó: nagyon érdekesnek találom a vörösáfonyás társítást, főleg azért mert tele van a fagyasztóm vele. mindkét receptet megpróbálom, ízletesnek tűnnek, a tojásos is ínycsiklandó :-)
2017. jan. 14. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!