Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit főztök minden nap?

Ti mit főztök minden nap?

Figyelt kérdés
Kezdő háziasszony vagyok és annyira nincs ötletem,hogy miket kéne főzni. Nálatok miből áll egy heti menü?? 24N
2017. jan. 25. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Karfiol leves, rántott máj, petrezselymes bulgur (=rizs)

Zöldbab főzelék, fasírozott

Brassói, túró gombóc

Frankfurti leves, krumplis tészta

Húsleves borsóval, cs.pörkölt nokedlivel

Rakott krumpli

Húsos tarhonya

Húsos káposzta

Zöldségleves, palacsinta

2017. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
kávét
2017. jan. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Teát.

Eszem ágában sincs minden nap főzni, nem is bírnám anyagilag.


Ha készítek ételt, azt két napra csinálom.

Dödölle

Főzelékek

Sült tök péppé zúzva, mézzel, fehér csokival

2017. jan. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
86%
Levest mindig több napra főzök és lefagyasztom, így mindig van 4-5 fajta levesem, bármikor elővehetem, csak tésztát, vagy valami levesbetétet főzök hozzá. Gyorsan készíthető a tojás, paradicsom, fokhagymakrém, gyümölcslevesek, de ezek csak friss fogyasztásra valók. Mivel tél van jó a hurka-kolbásszal sütni, székelykáposzta, töltött káposzta, ez utóbbi kettőt lehet lefagyasztani, így később amikor szükség van rá, elő lehet venni. Amikor időm van rá, nyakaskarajból, vagy csirkemellből készítek befűszerezett husikákat és frissen-tartó fóliába becsomagolom külön-külön, így bármikor elő tudom venni amennyi kell, nem áll tömbben az egész lefagyasztva. Készítek mellé burgonyapürét, vagy burgonyasalátát. Ma húsleves és rántott sajt lesz, mindkettő a frigóból. De szoktam készíteni bakon szalonnába betekert csirkemájat, gombás csirkemájat, sajttal töltött húst és betekerem bakon szalonnába, ezt lehet a frigóba is tenni, ha nincs időm, én mindig innen szedem elő a sütni-főzni valót. Nem szoktam pepecselni sokat, biztos a rutin is teszi, 1 órát szoktam a főzéssel foglalkozni így. Lehet készíteni rakott krumplit (munkaigényes). Rakott káposztát, na az mennyei és fél óra alatt összelehet pakolni, az már sül utána magától.Remélem tudtam segíteni.
2017. jan. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap sütős fokhagymás csirkemell volt rizzsel, ma húsgombócleves, holnap tepsis agglegény rántotta lesz, hétvégén meg töltött káposzta, rakott karfiol
2017. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Általában Két napra van egYféle kaja, a héten:

h,k:Paradicsomleves, rántott rántott karfiol, rizs, tartármártás

sz,cs:Lencseleves, diós kölesvagdalt petrezselymes krumplival

P: paradicsomos káposzta szójapörkölttel

Sz: grill zöldségek, paradicsomos csicseriborsó

V: zöldbableves, grill zöldségek (szombatról), spenótos rizsfasírt, almás pite

2017. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még anyukám főz, néha én, de ilyeneket szokott: lecsós virsli tarhonyával, bab/zöldborsó/zöldbab/tök/krumplifőzelék, hozzá rántott hús vagy fasírt, hagymás párolt csirke combok rizzsel, meggymártás búzadarával és főtt hússal, túrós/mákos/diós tészta házilag gyúrva, bolognai spagetti, csirkeaprólék pörkölt (mondjuk én ezt csak csontpörköltnek hívom! :(), pulykacomb tejfölösen rizzsel, rántott halfilé, lisztbe forgatott hekk zöldséges rizzsel, rántott csirkecomb krumplipürével és őszibarackbefőttel, babgulyás pogácsával, lángos, rakott krumpli/zöldbab/kel, öntött karfiol, sóskamártás főtt burgonyával és főtt hússal, túró/szilvás gombóc, töltött csirke, aranygaluska, tojásos nokedli, vadas (benne sertésnyelv) zsemlegombóccal, töltött paprika, székely/töltött káposzta, gulyásleves, tárkonyos raguleves, fácánleves (fácánt kapni szoktuk, de gondoltam azért leírom), becsinált leves, különböző zöldséglevesek.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Nyilván sok évszakfüggő, pl tojásos nokedli salátával jellemzően nyári étel nálunk.


Köretnek előfordul még: sütőben sült burgonya kakukkfűvel fűszerezve, köles, bulgur, barna rizs, petrezselymes burgonya, tartármártásos burgonyasaláta, ecetes burgonyasaláta, nagyritkán hasábburgonya.

2017. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia az elején egyszerű pöriket csináltam mert minden mást elrontottam. Nem volt valami változatos...aztán megtanultam az alapokat és elkezdtem kísérletezni. Úgy csinálom, hogy egy hétre előre kiíron miket akarunk enni, ezek olcsó kaják és megnézem, hogy tudom variálni őket. Pl felírom, hogy krumpli levest szeretnénk enni, de volt még a fagyóban comb, füstölt hús és kolbász múltkorról akkor kaszás-levest főzök. Vagy, ha pörit eszünk, akkor tuti nokedli van hozzá, mert másnap lesz akkor sztrapi és, ha marad a pöriből, hortobágyi palacsinta. Bableves füstölt csülökkel akkor a levesbe csipetke van és a csülök megy be a sütőbe. De van amikor teljesen eltérek pl úgy volt, hogy megcsinálom a csirkemellet de aztán elöl volt a darált hus így fasírt lesz rizottóval. Egyébként tökre változatis, miket főzök de ált akk van újabb vásárlás, mikor már alig van hús a fagyóba. Ebben a hónapbn 60-70e volt a kajánk kb..de még ezt is szeretném lejjebb csökkenteni..

Mostanában miket főztem?

Kaszás-leves, rántott hús, töltött gomba rántva, rántott sajt sült krumplival, brassói, hagymás bab, ettünk mekibe, csülök pékné módra, salik, fasírt, spagetti, kocsonya.. ezek jutottak eszembe.

2017. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is mindig azon gondolkodok,hogy olcsó és finom is legyen,de mivel most kezdtem így nincs még annyira ötletem. Köszi a hasznos válaszokat :)
2017. jan. 25. 12:16
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

Rántottát kb 2 hete reggelire. Próbálom variálni. Ami mindig van benne az tojásfehérje (a sárgája kuka), kaliforniai paprika, zöld hagyma, zsírszegény feta sajt + lazac/pisztrángfilé/polip/kagyló. Paradicsommal, kígyó ubival, retekkel, paprikával. Finom és tápláló.


Ritkán főzök, de ha igen akkor édesburgonya lazacfilével sütőben, polipsaláta petrezselymes burgonyával, zöldségek összevágva (cukkini, padlizsán, hagyma, paprika, sütőtök, sárgarépa, édesburgonya) és be a sütőbe ha eszel húst akkor süthetsz mellé csirkecombot is sütőben, tortellini sajttal és tejföllel (megfőzöd a tortellinit vízben, majd jénaiba teszed és minden réteget megszórsz sajttal és tejföllel), garnélarákos spagetti, de lehet csirkével is ha nem szereted a garnélát.

2017. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!