Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit főztök karácsonyra?

Ti mit főztök karácsonyra?

Figyelt kérdés
6-en leszünk karácsonykor. A "családi" (anyuék meg tesóm és barátnője) ebéd nálam lesz megtartva. Csak nem tudom hogy mit is főzzek. Ti mit szoktatok? Gondoltam húslevesre vagy tárkonyos ragulevesre is. Meg rántott húsikra. Szívesen meghallgatnám mások menüét is hogy ihletet merítsek. Levesek, főételek és sütik is jöhetnek. Nem kezdő vagyok a konyhában. Válaszokat előre is köszönöm

2016. nov. 30. 19:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk mindig más van. Tavaly gorgonzolás fehérboros burgonyakrémleves volt, a második diós grillezett kecskesajt rukkolasalátával, erdei gyümölcsös öntettel, friss gyümölcsökkel, málnás balzsamecettel, desszertnek mascarponés pohárkrém meg a karácsonyi sütik. Hogy idén mi lesz még nem tudom.

Az biztos hogy karácsonykor nem készítenék sima unalmas hús/zöldséglevest meg rántott vackokat

2016. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk ez lesz a menü: citromos gombás borjú húsleves, töltöttkáposzta(mint mindig, mert mindenki szereti és nem lehet eleget enni belőle), sütit azt még én sem tudom.
2016. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Halászlé

Rántott karaj, csirkemell, sajt, gomba, karfiol, hal, cukkini

Töltött dagadó

Sült tarja, csirkecomb

Majonézes kukorica, francia saláta, cékla, uborka

Párolt rizs, sült krumpli, krumplipüré

Muffin, mákos, diós őzgerinc, naszuk szelet, linzer, kókuszgolyó, tiramisu, brownie


Közel 20-an leszünk, emiatt ennyi kaja, mindenkinek csomagolunk, stb.

2016. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk szenteste hal van, általában grillezve, tavaly lazacfilét sütöttem mandulával, vöröstonhalból steaket citromos-gyömbéres mártással, vörösborban párolt aszaltszilvával, borleves volt előtte. A családnak a szüleimnél karácsonykor főztünk egy nagy fazék töltött káposztát, gesztenyés-aszaltszilvás tejszínes pulykaragu, szuvidált vörösboros marhapofa és rántott csirke (utóbbi az unokaöcsémnek, ezt szereti a legjobban) volt még, többféle körettel, salátával, savanyúval. 12-en vagyunk, ha mind összejövünk.:-) Idén halfüstölőben készítek el többféle halat, azt még nem találtam ki, milyen mártást, salátát/köretet adjak mellé, levesen is gondolkozom.

Sütinek méteres kalács és bejgli mindig van, ezt elosztjuk, ki mit süssön nagy tételben, így egyszerűbb. Valamilyen mandulás sütit is tervezek, vagy marcipánosat, és banános-karamellás sajttortát, mert szülinapot is ünneplünk. Mézeskalácsból asztaldíszt szoktam sütni.

2016. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
76%

Nálunk szenteste halászlé és rántott hal van tartárral és krumplipürével.

Karácsony napján pedig gesztenyével töltött pulyka gombás rizs és sok savanyúság plusz halászlé.

Ez minden évben bevált.

2016. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem nagyon tudom még mi lesz :) De nálunk minden évben valami új van, nem "megszokott" ételek. Szenteste 3 vagy 4 fogásos menü van mindig.

Sütiből van csak olyan, ami állandó - püspökkenyér, linzer, hókifli :)

2016. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Az elmúlt 1-2 évben húsleves + sertés/marha pörkölt volt + sertés sült

Most a leves után inkább hurka-kolbász-pecsenye párolt káposztával, esetleg egy fazék húsos káposztát gondolok. Meg előtte való napokban akarok kocsonyát is főzni, abból is biztos lesz még karácsonyra is.

2016. dec. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Mi van ha...???

Te is főzöl csülökből kocsonyát, a sovány részét kockára vágva, kis maffinos tálkákba adagolva lével együtt megaltatod. Persze a zsírját leszedve, és ezt hideg előételként... Lehet hogy hülye ötlet, de talán még eredeti is lenne egy szűk családi körben??? :)))

2016. dec. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
Maffinos tál :DD
2016. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21%
Persze! Előételből nem kell, nem szoktuk magunkat rogyásig enni, elég abból 1-2 falat! ::DD
2016. dec. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!