Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Púpos a sütemény közepe!...

Nemethkaroly kérdése:

Púpos a sütemény közepe! Mért? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

A kérdés elég egyértelmű. Cukrásznak tanulok, és Zacher-t próbáltam sütni, a tankonyhán. Azonban a kísérlet sikertelen volt. A süti nem szép kerek lapos tetejű lett (henger), hanem inkább mint egy kúp egy hengeren. A közepe megemelkedett a széle ugyanolyan maradt, alig-alig emelkedett.

A receptet követtem, a dolgokat jól mértem ki elvileg... nem tudom mi ment rosszul. A piskóta teteje pedig olyan lett mint a gumi. A kés nem tudta megvágni.



2017. jan. 30. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Zacher-torta ez:

[link]

Amit te próbáltál sütni, az a Sacher-torta.

Szvsz nagyon összetörted a tojásfehérje-habot, mikor belekeverted a tésztába. Csak beleforgatni szabad, nem kutyulni.

2017. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem volt túl meleg a sütési hőmérséklet?

Illetve az alapanyagokat alaposan elkeverted egymásban?

2017. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, Sacher. Elvileg minden jó volt. A sütőt nem én kezeltem, de volt már vele baj. A legfölső és a legalsó hely nem működik jól. Valószínű hogy a tojás hab lesz. Akinek sikerült jól az a nagy géppel csinálta, az pedig nagyon kemény habot vert. Mi kisgéppel csináltuk és "oké" volt. A tanár azt mondta az jó lesz. De akkor alighanem jóval keményebbre kell verni.

De a habot nem törtem el. Nagyon figyelek arra mindig. Ma fatörzs tortát csináltunk és nagyon finom lett a piskóta, pedig azt két habból kell csinálni. Azt is kisgéppel csináltam, és most sokkal tovább vertem. Majdnem 6-7x-re növekedett a fehérje, 2-2.5x-re a sárgája.

2017. jan. 31. 18:06
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh és köszi a válaszokat, sokat segít!
2017. jan. 31. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!