Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok még olyan egyszerűe...

Mondanátok még olyan egyszerűen elkészíthető egytálételeket mint a lecsó vagy a paprikás krumpli?

Figyelt kérdés

2017. jan. 30. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Rizseshús, kolbászostarhonya
2017. jan. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

ratatouille

zöldséges curry

shakshuka

polenta

2017. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

tejszínes-gombás csirkecomb

A csirkecombokat felhevített olajon pirítod (2-3 perc oldalanként). Utána kiteszed a combokat, hogy szépen lecsepegjen a zsír róluk. Az olajba egy evőkanálnyi vajat raksz, megvárod amíg a vaj elolvad. Belenyomod a fokhagymakrémet, jó a sima fokhagyma is, de én az előbbit jobban szeretem, intenzívebb számomra az íze. Kavargatod, főleg, ha gerezdet raksz bele, mert nem szabad megégnie. A felkarikázott csiperkét beleteszed, folyamatos keverés mellett hat percig pirítod. Beleöntöd a tejszínt, annyit, amennyi ellepi. Ízesíted sóval, borssal, kakukkfűvel. Én még vegetát is tettem hozzá. Ha kész, jénaiba beleteszed a combokat és ráöntöd a mártást ill az alaplevet amit külön főzöl. 80 percig sütöd, közben öntesz rá a maradék alapléből, hogy ne szívja be a csirke a tejszínt.

2017. jan. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Tojáspörkölt, virslipörkölt, gombapörkölt, zöldbabpörkölt, de más zöldségekből is készülhet pörkölt vagy ragu, lehet tésztával, rizzsel, nokedlivel, tarhonyával köríteni. amelyikhez passzol lehet tejföllel dúsítani.

A savanyúkáposzta is jól használható, nagyon egészséges. A székelykáposztán túl, lehet akár hús nélküli gerslis-babos változat is, igen laktató.

Csilisbab, hagymásbab, töltöttpaprika, egy jó tartalmas gulyás is lehet laktató egytálétel.

De ez nagyon kevés, amit írtam, a neten rengeteg jó receptet találsz, ha beírod, hogy egytálételek.Húsosat húsnélkülit, könnyebbet és bonyolultabbat is, csak ki kell választanod.

2017. jan. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Öreglebbencs
2017. jan. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Paradicsomos káposzta, curry, különféle tésztaételek...
2017. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Resztelt máj

Babgulyás

Brassói

2017. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!