Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit fözzek holnap, ami húsment...

Mit fözzek holnap, ami húsmentes és nem paprikás krumpli meg fött tészta?

Figyelt kérdés

Semmi nem jut eszembe, ezért kérek ötleteket.

(Ne javasolja senki legyenszives a google-t, azzal nem jutok elöbbre)


Mindenkinek elöre köszönöm, ha segít.



2017. jan. 3. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Zöldségleves, krémleves

Rakott gomba, gombapörkölt, nokedli

Vegeta pizza

Zöldségfasirt

Saláták

2017. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Írjam le a teljes vega gasztronómiát? Millió lehetőség van.

Zöldségcurry, zöldségfasírt, zöldségtócsni, főzelékek sajtos sült habbal, sütik, húsmentes rakott krumpli, lecsó (sokunknak van eltéve befőttben), pizza, palacsinta (gyermekkoromban mindig krumplileves volt előtte, ahhoz jól megy), gombapörkölt, zöldségpörkölt...

S ezek még az egyszerűek, amiket én is ismerek.

2017. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Úristen pedig annyi finom étel van:) Lehet gyakrabban kellene ilyesmit főznöd, mert a paprikás krumpli meg a tészta a legalja, ennél jóval ínyencebb dolgok is vannak :)


Nálunk holnap gombás-brokkolis gnocchi lesz tejszínes paradicsomszószban parmezánnal.


De egyébként pár étel,amit nagyon szeretünk:

- vega burger zöldséges fasírttal benne

- rakott brokkoli vagy karfiol szerecsendiós-sajtos-tejszínes öntetben

- cukkinitócsni tejfölös mártogatóssal, friss salátával

- egyben sült camembert mézes gyümölcsökkel pirítva, rukkolasalátával, mártogatni pedig teljes kiőrlésű pirítós-csíkok

- kapros juhtúróval töltött gombafejek salátával

- sajtos padlizsántekercsek paradicsomos szószban

- quinoás töltött sült cukkini

- gombás-borsós rizottó

- chili sin carne

- sült avokádó kukoricával és sajttal töltve, paradicsomsaláta mellé

- zöldségekkel töltött héjában sült krumpli salátával és tejfölös öntettel

- erdei gombapaprikás petrezselymes nokedlivel

- céklás-krumplis rakottas tejszínes szószban, sajttal

2017. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Rántott sajt/gomba/cukkini/karfiol/hal (ha azt eszel).
2017. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Noblesse Oblige ***** válasza:
45%

Most a "flancolós" vega ételektől eltekintve, a magyar konyha jócskán tele van egyszerű és húsmentes ételekkel.

Levesek pl: paradicsom leves, zöldségleves, karfiol leves, krumpli leves, stb stb.


Főzelékek: lecsó, krumplifőzelék, borsófőzelék, finomfőzelék, sárgaborsó-főzelék, lencse főzelék... stb stb.


feltétek: főtt tojás, rántott gomba, gomba pörkölt, bundás hagymakarika, rántott krupliszelet, gillezet mézes mustáros répa... stb stb.


Köretek: sült/főtt burgonya/pűré, párolt rizs, rizibizi, köles, párolt zöldségek, hajdina, puliszka (és egzotikus társaik: kuszkusz, stb) stb.


Én pont azért szeretem a magyar konyhát, mert nem merül ki ott a gasztronómia, hogy gulyásleves, hortobágyi húsos palacsinta, (vadas), sómlói galuska.

A magyar konyhának ezerféle arca van, sok ételéhez nem kell húst párosítani, csak fantázia kell hozzá. (pl palacsinta párolt zöldségekkel)


Régen a magyar asszonyok nagyja, szegény volt, több háborút és fosztogatást megélt, így születtek a nagyon olcsó receptjeink is, amihez, a hús túl drága, pl dödölle, berét, kukorica fasírt stb.

2017. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
29%
Caesar saláta.
2017. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Ennyi hülyét egy helyen... nyilván nem salátára meg undorító főzelékekre gondolt, azért felesleges lenne kérdést feltenni.

Amúgy pl. Zöldségkrémleves, grill zöldségek, sajtfelfújt, zöldséges enchillada vagy wrap, ratatouille, sült töltött paradicsom, rizstészta zöldségekkel szójaszószban

2017. jan. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Akik normálisan válaszoltak, azoknak köszönöm a segítséget!


Éppen azért tettem fel a kérdést, mert sokszor fözök húsmentesen, de újabb ötleteket keresek, nem pedig azért, mert nem szoktam ilyen ételeket készíteni.


Természetesen nem merül ki a fantáziám a "paprikás krumpli meg fött tészta" szinten, de a legtöbb hasonló kérdésnél ezeket írják a legtöbben, ezért akartam ezt rövidre zárni.


A google-s válaszolónak meg üzenem, hogy éppen mivel ott rengeteg oldal jelenik meg, amiknek jó része aztán használhatatlan (húsmentes keresésre egy csomó húsétel, stb), illetve ugyannak a pár receptnek a különféle variációi vagy egyszerüen csak a bemásolása másik oldalra, ezért az csak akkor segíthetne, ha egy konkrét ételt keresek.


Azért van jó néhány ember, akinek sikerült megérteni a kérdésemet, és adott jópár érdekes ötletet, nekik nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2017. jan. 4. 07:35
 9/16 A kérdező kommentje:

Még egyszer: nem tudom, ki pontozgatta LE a válaszokat, de remélem, kellöen szégyelli magát.


Én a nekem tetszö/hasznos válaszokat FELpontoztam, a kevésbé pozitívakat nem értékelem, mivel attól, hogy nekem valamiért nem tetszik, attól még az pozitiv, hogy vették a fáradtságot a válaszolásra.


Ezért nagyon kérem a LEpontozókat, lehetöleg máshol éljék ki az ilyen hajlamaikat!!!!!

2017. jan. 4. 07:38
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Levesek:

Rantott leves

Krumpli leves (tarhonyaval/tojassal)

Zoldseg leves

Gezemice leves

Pudingos almaleves

Gyumileves idenygyumolcsokbol

Francia hagymaleves

Kremlevesek (brokkoli, sutotok stb)


Fott etel


Gomba


Kapros juhturoval toltott rantott gombafejek

Rantott gomba

Gombaporkolt


Krumpli


Tocsni

Sztrapacska

Krumpli nudli

Sult krumpli


Rizs


Fott vagy parolt


Lencse


Lencsefozelek

Lencseleves


Bab


Hagymas bab

Babfozelek


Tok/Sutotok


Rantott sutotok

Sult sutotok

Tokfozelek


Sargaborso/Borso


Sargaborso fozelek

Borsofozelek

Borsoleves

Borsopori


Padlizsan/cukkini


Rantott p/c

Rakott p/c

Toltott p/c


Hagyma


Rantott hagymakarika


Alap dolgok


Lecso

Nokli

Pizza

Kenyerlangos

2017. jan. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!