Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Minden lasange receptben...

Minden lasange receptben szerepel a besamel mártás? én ma csinálok előszőr és csak olyan receptet találtam amihez van. Nélküle nem lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
sokkal finomabb ha készítesz hozzá besamelt,hidd el ,próbáltam már.
2010. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Besamel nélkül nem is lesz igazi a lasagne. Kell bele, tényleg, igaza van az elsőnek. Én is mindig besamellel csinálom, és nagyon finom.
2010. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp tegyél a besamelbe pici reszelt szerecsendiót,attól lesz finom.
2010. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én amúgy ki nem állhatom a besamelt, de a lasagne tényleg azzal az igazi. Én is szerecsendióval szoktam csinálni, nagyon finom lesz!
2010. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ma én is ezt csináltam, de nem tettem hozzá besamelt. Megcsináltam a bolognai alapot (darálthús pirítás+szósz), kiolajoztam egy tepsit, egy sor szósz, egy sor tészta ( házi lebbencstészta, amit előtte forró vízbe mártottam/áztattam) egy sor szósz, egy sor sajt és így tovább. A vége szósz és rá a reszelt sajt. Kicsit mehet a sütőbe és kész is.


Ahhoz képest, hogy életemben először csináltam, jól sikerült. De ki fogom próbálni besamellel is. (Azt hová kell tenni? Csak a tetejére?)

2010. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
először pirítok egy kis hagymát,majd 1-1 szál sárgarépát és petrezselyem gyökeret lereszelve adok hozzá,és így párolom tovább,majd jöhet a darált hús,paradicsom szósz(sűrített konzerv)egy kis ketchup,fokhagyma,bazsalikom,oregánó,spagetti fűszer keverék,só. ez a mártás jó a lasagneba és spagettire is. próbáljátok ki,teljesen más íze van a zöldségektől,sokkal fincsibb.az első voltam
2010. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia igen kell bele a basemal,mert csak a szósztól nem puhul meg a tészta.Aljára húsos szósz ,tészta,basemal,húsos szósz,reszelt sajt így rétegezd.A tetejére csak basemal kell reszelt sajttal.
2010. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!