Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan érhetem el hogy puha...

Hogyan érhetem el hogy puha és kellemes állagú legyen a sült csirkemell?

Figyelt kérdés
Izomépítő étrendet kell követnem életmódomból adódóan. Mivel a csirkemell az étrendem "alappillére" szinte folyamatosan ezt kell fogyasztanom. Túlnyomórészt megsütöm azonban elfogyasztása kissé gondot okoz, túl száraz a hús egy pár óra elteltével. Van egy környékbeli pizzéria ahol lehet olyan pizzát rendelni amin sült csirkemell darabok vannak. Az például ilyen krémes és nem szárad ki sok idő után sem. Tudna nekem valaki ötletet esetleg receptet írni ami által a kész hús kellemesen omlós illetve "nedves" marad. Köszönöm előre is!

2017. febr. 7. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Én egy éjszakára tejbe szoktam áztatni. Jól le kell csepegtetni. Meg szoktam útögetni tompa klopfolóval sütés előtt, hogy fellazítsam a rostokat.
2017. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Tedd kiolajozott tepsibe a csirkemell szeleteket, öntsd nyakon 1 doboz sovány tejföllel és fólia alatt süsd meg.
2017. febr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
Sütve soha nem lesz puha. Nincs olyan, hogy ez kell. Ez csak divat mostanában.
2017. febr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Borsorol,.babrol, sovany marharol,.stb-rol tetszett-e hallani? A borsoban speciel joval.tobb a feherje, mint a csirkemellben. Ez csak a sportolok kozt elterjedt marhasag, hogy csirkemellet kell zabalni allandoan rizzsel... nagyon egeszsegtelen az ilyen egyoldalu taplalkozas!
2017. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát a borsóban speciel kb negyedannyi fehérje van, mint a csirkemellben, bár az igaz, hogy nem szabad csak csirkemellet enni rizzsel, de hogy a kérdésre is válaszoljak sütőzacskó. Bármit sütsz benne puha lesz és nem szárad ki, és dobhatsz mellé 1-2 répát vagy más zöldséget is, hogy kicsit változatos legyen a dolog.
2017. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a tudatlanság és a hozzá nem értés győzedelmeskedett a kommentek túlnyomó részében. Kiragadtatok egy részletet, nem a kontextust értelmeztétek. A kérdés lényege a csirkemell puha állagúra történő elkészítésének módjára összpontosult, nem arra hogy mi az egészséges és mi nem. Jött itt a sok táplálkozási "szakértő", vesebaj és társai mindegy. Köszönöm azért annak aki valamit próbált itt tanácsolni, szakavatott emberekhez fogok fordulni. Minden jót :)
2017. febr. 8. 11:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Magas hőfokon kell sütni. Ez miatt, parktikusabb úgy, ha eleve felkockázod, fűszerezed és magas hőfokot jól toleráló olajban hirtelen sütöd (mogyoró, repceolaj), lehetőleg wokban. Így kb. 1-2 perc alatt átsül, de nem marad belül sem nyers, a lényeg, hogy előbb piruljon, minthogy puhulni kezdne, mert akkor a szélek lezáródnak és nem párolog el belőle a nedvesség. Ez után lezárt dobozban a hűtőben sem szárad ki, salátához, bármihez felhasználhatod, szaftos marad, csak vigyázni kell hogy ha esetleg melegíted se vesszen el a nedvesség. Amúgy is ez a titka, ha például valami raguba raknád bele, hogy előpirítod, félreteszed és után elkészíted a kívánt egyveleget és a végén visszarakod a raguba a húst és csak röviden összemelegíted, így nem szárad ki. Én ha például stroganoff félét csinálok is mindig így járok el. Először csirke hirtlen lepirít, kivesz, a pörcre jön a többi cucc (új vagy póréhagyma, gomba, csemege uborka)fűszerezem,összepárolom, végül vissza a csirke és utána jön a tejföl/tejszín kombó, meg ha még kell, mustár vagy miegyéb utólag pótolom. A lényeg, hogy a csirkemell sose töltsön sok időt a tűzhelyen, mert menthetetlenül kiszárad. Ez az említett stroganoff változat amúgy is fehérjedús és szaftos szerintem, de ugyanígy lehet csinálni simán csak tejföllel, fokhagymával, mustárral is. Egészben sütve a mell már fifikásabb, úgy nagyon nehéz optimálisra sütni, de nem lehetetlen, leginkább hirtelen leprítva, majd gondosan becsomagolva és nem magas hőfokon rövid ideig sütőbe rakva sem szárad ki feltétlen, erre jó a sütőzacskó, amibel kedvedre fűszerezheted, de akkor tényleg nagyon kell figyelni a hőfokra és az időre. Kényes cucc, nagyon hamar élvezhetetlenül kiszárad, még a keleti, hirtelensütött receptek a legjobbak, illetve az, amit már említettem, hogy az elkészítés első fázisában avval kezded, majd a végén avval is fejezed be, így csak pár percet tölt az edényben. Mostanában, ha cézár salátához csinálom is wokban hirtelen pirítom, így tényleg omlós és szaftos marad. Minél rövidebb ideig. Eleinte ki kell néha kapkodni 1-1 kockát, míg rutinos leszel, félbevágni és látod, hogy még nedves, de már átsült a közepe(ez ugye csirkénél is nagyon fontos), a szélei viszont megpirultak,ez megfelelő edényben tényleg nagyon kevés idő. Pár alkalmom után egy jó edénnyel könnyen fog menni és én szeretem benne, hogy extrém gyorsan megvan, bármikor megéhezem.
2017. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyben sütve fűszerezve, hirtelen körbesütöd vajon, majd beteszed a sütőbe, 140 fokra 14 percre. Kiveszed, békén hagyod 2-3 percig, és szeletelés közben meglátod, milyen puha, omlós a hús, szinte szaftos.
2017. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én be szoktam pácolni, és állni hagyom, majd serpenyőben, alufólia alatt megpárolom kis hőfokon, aztán nagy lángon megpirítom :)
2017. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Felszeletelem a csirkemellet, befuszerezem, majd berakom fel orara a hutobe. Egy jo minosegu teflonba 1-3 kiskanal kokuszzsirt teszek, majd mikor megolvadt, mehet bele a hus. A legkisebb langon szoktam sutni. Ugyan kicsit tovabb tart, viszont a kozepe puha lesz es a ket oldala sem eg oda.
2017. febr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!