Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen vendégváró ebédet...

Milyen vendégváró ebédet készítenél, aminél nem kell az egész délelőttöt a konyhába tölteni?

Figyelt kérdés
Jövő hétvégén tartjuk kislányom szülinapját, de nincs ötletem mi legyen az ebéd. 10 főre főzök. Köszönöm a segítséget!
2017. febr. 8. 13:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%

Szia,

Javaslom, hogy készíts hidegtálat, fasirt, francia saláta, krumpli salata, rántott hús. Előző este gyúrd be a fasirtnak valót, aztán kicsi gombócokban susd ki aznap. Az ízek is jobban összeèrnek.

2017. febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

Pörkölt/paprikás csirke, nokedli, savanyúság.

Sütőben egyben sütött bármi (tepsis fasírt, kolbásszal töltött karaj stb), krumplipüré/zöldséges rizs, savanyúság.

Ezeknél a sütési/főzési idő ugyan valamivel hosszabb mint pár emberre, de nem kell mellette állni/előző nap elkészíthető, az előkészítés pedig nem hosszú.

Nem kell feltétlenül ennél jobban cifrázni (max egy levessel) csak azért mert szülinap van, úgyis a torta a lényeg.

A fasírt, rántott hús szerintem felejtős; sokáig is tart meg olajszag is lesz.

2017. febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%

1./ Valami gyümölcs-levest, amit akár előző nap is elkészíthetsz, + tepsis csirkét, és csak bedugod a sütőbe. A sütikkel ha nem akarsz bajlódni, rendelsz valahol apró sósat-édeset és egy tortát.


2./ Ha "kitalálod" hogy legyen valami bográcsos, azt a férjek nem igazán szeretik a feleségre bízni, mert szerintük a nők nem tudnak bográcsban főzni! = egy jó bográcsos körömpörkölt, marhapörkölt, esetleg pacal, vagy halászlé. Akármelyik, a kaja többi részét, már ehhez tudod igazítani. :))) :)))

2017. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Először is: van-e vegetáriánus, ételallergiás a vendégek között? Mert az nagyban befolyásolja a menüt.

Sok férfi jön-e, nagyétkűek-e?


Ha átlagos férfi-nő-gyerek a vendégek összetétele, akkor én ilyen menüt készítenék, ami viszonylag egyszerűen gyorsan elkészül.

- tepsiben sütnék ki sok-sok csirkecombot és tarját, fasírtgolyót. Ezeket előző nap be tudod pácolni, össze tudod gyúrni. Aznap csak be kell tolni a sütőbe.

- köretnek lehet zöldséges párolt rizs, krumplipüré, esetleg előző nap elkészített majonézes saláta, vagy svédgomba, de tökéletes lehet a befőtt is (akár édes, akár sós)

2017. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Tepsiben sült csirkecomb, csirkemell, pulykamell: /kicsontozva, sütést megelőző nap- de legalább 2 órát pácolni a következő füszerkeverékkel: egyenlő arányban só/fehérbors/fokhagymapor/pirospaprika/vegeta, rácsorgatható kevés olivaolaj. Serpenyőben kevés olajon átpiritani, majd jénaiba sorbarakni, rá kerül egy 2 dl tejföl amibe egy teáskanálnyi mustárt kevertünk, lefedni és betolni a sütőbe. Idáig akár előző nap is elkészíthető. Amikor megpuhult a hus ráreszelni trapista sajtot fedő nélkül aranybarnára piritani. Szinte bármilyen körettel finom. Jó munkát!
2017. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

Mi ilyenkor tepsiben sütünk... attól függ, ha sok a gyerek, akkor csirkecombot, ha csak felnőttek vagyunk, zömmel tarját - hálisten senki sem "elvetemült" diétás, vagy egy-egy alkalomra felfüggeszti a dolgot. :)


Múltkor pl. előző nap mustárral-fokhagymával-borssal pácoltam sok-sok tarját, aznap letettem a tepsibe, mellészórtam egy csomó apróbb krumplit (ezt rozmaringoztam picit), meg hagymát, és két óra alatt kb. kész volt az ebéd. Köretnek kukoricasalátát készítettem, meg kínáltunk zöldsaláta-keveréket különféle öntettel, uborkát és csípős savanyút.


Mivel nálatok vszeg gyerekek lesznek, csirkéből készíts hasonlót, nyilván ne mustárral :)

2017. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindekinek az ötleteket!
2017. febr. 8. 15:44
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Felemelném a telefont, és rendelnék.
2017. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk ilyenkor a jolly joker kaja a húsos tészta sütőben sütve. Gyorsan össze lehet dobni, kiadós és nem kell mellette állni. Ezt bármilyen sütőben sült tésztával megcsinálhatod.


vagy még:

pörkölt

rakott krumpli

rakott kel/savanyú káposzta

sörös sült csirke

muszaka

lasagna

vörösboros sertéssült velesült krumplival

csülök pékné módra

2017. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Rakj össze pár tepsi lasagnét előre, csak sütőbe kell tenni.

Esetleg raguételek is előre elkészíthetők, sütőben: vörösboros marharagu, sörös csirkeragu, almaboros sertésragu.

Előre pácolt, sütőben, körettel együtt sülő húsok, amikhez csak össze kell dobni frissen egy salátát.

Chili con carne.

Sólet.

Pasta al forno


Minden étel számításba jöhet, ami lassú sütéssel készül.


Én lasagnét készítenék, két félét: bolognaival és spenótos-tejszínesen. Hozzá előre elkészíthető desszertként tiramusut, előző este megcsinálva.


Így nem az unalmas pörkölt, rántott, fasírozott menü van, amivel mindig, mindenki készül, előző nap összerakom, hűtőbe teszem, és aznap csak ki kell sütni. De mégsem annyira extra dolog, hogy valaki éhen maradjon.

2017. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!