Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tömblekvár? Vegyes gyümölcsíz,...

Tömblekvár? Vegyes gyümölcsíz, hitlerspeck, ki hogyan ismeri. Hol lehet kapni?

Figyelt kérdés

Móron nemrégiben, talán még most is gyártják, de nem adnak el. Miért?

Üzleti titok, hogy hol lehet kisker boltban venni.

Minden más lekvár kifolyik a tésztából, nem is érdemes kísérletezni vele, mert én csak ezzel szeretem a lekváros buktát...


Lehet-e házilag gyártani?

Lehet-e külföldön kapni?



#lekvárosbukta #tömblekvár #vegyes gyümölcsíz
2017. febr. 11. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sutesallo lekvar. Rengeteg boltban kapni meg mindig, en kulfoldon elek, a lengyel boltban veszem, tokeletesen ugyanaz. Recept is van fent, csak sutesallokent keress ra.
2017. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mi hitlerszalonnaként emlegetjük itthon. Spárban a lekvárok nellett szoktam látni
2017. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sütésálló lekvár, vagy vegyes gyümölcsíz néven található.

[link]


COOP-ban, TESCO-ban, LIDL-ben szoktam venni.

A képek alapján CBA-ban is van.

2017. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A klasszikus "hitlerszalonna" sajnos már nem kapható.

De mások által említett félkilós sütésálló lekvár mindenhol, többféle ízben.

Megjegyzem azért nem olyan kemény, mint a régi kimérve kapható vegyes gyümölcsíz előd, kicsit lágyabb, remegősebb.

De végülis használható, tényleg sütésálló.

2017. febr. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Coop-ban én is láttam régebben, a csemegés pultnál lehetett kérni, és ott mérték ki.
2017. febr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek segítőkész válaszait. A lengyel variációt kipróbálom, illetve próbálom beszerezni. Tudnál közelebbi helyet mondani, ahol kapható?

Sajnos, amiket dobozokban lehet kapni sütésállóként, azok kifolynak tapasztalatom szerint és nagyon messze vannak gyermekkorom isteni tömblekvárjától.

A közelünkben nincs coop, de ha meglátok eget biztosan bemegyek. Évekkel ezelőtt Balatonfüreden egy boltban még árulták, sőt Enyingen is. Gondolom, még sokan szeretik vagy szeretnék, ha lenne. :))

2017. febr. 12. 11:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Tesco, Spar, Interspar, Lidl, CBA.


[link]


[link]


[link]

2017. febr. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
56%

Nem kell lekvár.

Vegyél epret, összevágod ki darabokra, párat beledobálsz abba amit éppen sütsz, és olyan mintha lekvár lenne, ja és nem folyik ki.

(Vagy csak külföldön olcsó ilyenkor az eper? :D)

2017. febr. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én is csinálok lekvárt, sőt, lekvárakat :)), de csak gyümölcsből tudok, kevés cukorral. A "speck"-nek szerintem nem sok köze volt a gyümölcshöz, annak idején azt hallottam, hogy tökből van...

A váciak készítményével már kísérleteztem, jobban kifolyik, mint az enyém. Az epret meg szerintem MOST (február) csak az vágja bele, aki aztán az egészet ki akarja vágni. Annak se íze, se bűze.

Én azt az eredetit keresem, ami ugyanúgy eltűnt, mint a vajaskifli. Vagy a luncheon meat - a valamikori, nem a mostaniak, amiknek annyi közük van az igazihoz, mint Nyilas Misi kenőcsének a vajhoz.

2017. febr. 19. 18:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!