Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik muffin sütő a jobb?...

Melyik muffin sütő a jobb? Szilikonos vagy a teflonos fém?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon szeretne szülinapjára muffint vinni az oviba. Itthon fém sütő van, de beleregedt papírostol a muffin. A szilikon az jobb? Abba is kell papír? Van valami titka, hogy ne ragadjon bele?

2017. febr. 25. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A szilikont nem szeretem, mert nem stabil. (Meg müanyagot nem szeretek ételkészítéshez használni)


Nekem teflonos van, már több, mint 10 éves, nem ragad bele semmi, pedig nem használok papírt sem bele, egyszerüen olvasztott vajjal kikenem.


Természetesen nem szabad késsel szedni ki a muffinokat (egy müanyag kiskanál nyele tökéleseten megfelel, ha valamiért kellene), meg ha megsült, akkor kb 5-10 perc után könnyen kijönnek minden erölködés nélkül.


Ha papírt használsz, akkor viszont elötte nem szabad semmivel kenni a formát, mert ha vajazod 8esetleg lisztezed is), akkor az az, ami odaragasztja a papírt.

2017. febr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is teflonos /ha hinni lehet benne / muffinsütőt használok, de mindig muffinpapírral, így természetesen nem is kenem ki.Az nagyon igaz, hogy mielőtt kiszedjük a formából, pihentetni kell. Én vizes viledára teszem, így alulról kap egy kis párát, és pár perc múlva simán kiemelhetők a sütik.

Szilikonformáim is vannak, egyedi darabos, de ezeket is egy tepsibe kell sorakoztatni, mert tényleg nagyon labilisak, ha meg vannak töltve. Ezeket sós muffinhoz használom, amik gyakorlatilag gyors pogácsa helyett "jöttek létre", de ezekbe nem teszek papírt természetesen.

2017. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Normális az, hogy a papírba nagyon beleragad a tészta és nem lehet semán lehúzni a sütikről?
2017. febr. 25. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Rossz papírkapszlival előfordulhat.A tésztától is függhet, hogy elég zsiradék van-e benne.

És persze a papírt mindig óvatosan, körbe-körbe haladva kell lehúzni a muffról.Majd megnézem én melyik fajtát használom, és majd visszaírok.

2017. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van olyan muffin, aminél nem javasolják a muffinpapír használatát, mert beleragad. De a fém formába a papírnak nem szabadna beleragadnia. Nem lehet, hogy kifolyt a tészta? A szilikonból simán kijön a tészta ha kivajazod, nem kell papírt használni.
2017. febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megnéztem a muffinpapíromat, Egy műanyag tartóban van 200 db. "Korona" névre hallgat, bár kínai ez is (... )csak itthon csomagolják.Mérete: 3,5 cm x 7 cm, a normál muffinsütőkbe való. 500 ft alatt van egy csomag. A Tesco háztartási osztályán lehet venni, épp a muffintepsik mellett. Nincs vele semmi gondom, ha úgy csinálom, ahogy már írtam, hogy vizes viledára teszem a forró tepsit és várok kb 10 percet. Utána szépen ki lehet emelni, és kihűlve a papírt is könnyen le lehet hámozni a muffinról.
2017. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!