Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szafi fele avagy a gluténmente...

Szafi fele avagy a gluténmentes lisztek miért ennyire drágák, ha annyira ezek az egészségesek és jók?

Figyelt kérdés
2017. márc. 12. 21:12
1 2
 11/14 vayne válasza:
97%

Bár én még csak nemrég kezdtem el használni a termékeit, cáfolnám hogy az elkészült termék nem úgy néz ki, mint a képen. Aki egyébként is ügyes a konyhában, annak pontosan ugyanúgy fog sikerülni mint Szafinak. A képeit nem lopja, sőt rengetegen küldenek be képet a kisült finomságokról (Mert igen, finom!! Sok esetben jobb, mint a fehérlisztes verzió!). De akinek nincs türelme a főzéshez/sütéshez, annak természetesen ez sem fog sikerülni, ahogy az olcsóbb alapanyagból készült zsemle vagy bármi más sem. A kérdésre a válaszom pedig, hogy én előtte elég jól körbejártam a témát és szeritem még mindig Szafi a legolcsóbb az azonos alapanyagokból készült termékek esetében. Ezek a lisztek ténLeg nagyon drága összetevőkből készülnek, ezért ennyi az ára. Nyilván van rajta haszon, de ha megbeszem a kókuszlisztet és a többit külön, ugyanaott vagyok mint a keverékkel, és legalább nem kell nekem kísérleteznem ;) Nekem az első rendelésem 30ezer ft volt, amiben rengeteg olyan dolog volt ami több hónapra elég lesz. Pl negyedannyi édesítő-4000ft. Szerintem ez egész évre kitart :D és nem sokkal olcsóbb az sem ha veszek egy sajtos kiflit a boltban 100 ft-ért, amiből megeszek 2-3 db-ot vagy sütök 3 zsemlét 500 ft-ból(sacc) és egynél többet akkor sem tudnék enni ha kényszerítenének. De pl palacsinta 120ft-ra jön ki, amit ha máshol veszek meg készen többszöröse, fehérlisztből ugyan jóval olcsóbb de szintén ebből 3 db bőven elég, mig a simából 10et megeszek :)) szerintem ezt a szempontot is figyelembe véve megéri többet fizetni a minőségi ételért, annak aki megengedheti magának. Sajnos most ilyen világ van, hogy az egészséges az drága, a káros olcsó. Régebben fordítva volt, de mit lehet tenni.. Én rengeteg POZITÍV élettani hatást tapasztaltam, ami miatt már 2 hónap után örök hálával tartozom, ugyanis nincs puffadás/székrekedés, rossz közérzet. Ezek saját tapasztalatok, és aki hasonló cipőben jár, tudja hogy ez mennyire megnehezíti a mindennapokat. Én mindenkinek nagyon ajánlom!

22/L

2017. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
9%

#11

De szíííííp kis reklámszöveg ... ne aggód, amíg lószar van, lesz légy is.

2017. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
54%

Én is megnéztem a lisztjei árát, nagyon durva árrést használ, mondjuk duplaáron adja, mint a fő összetevőkből a legdrágább...

Ez természetes, a lisztkeverékekkel mindig ez van, de ne mondjuk már, hogy nem nyer rajta sokat, mert az nem igaz.


A finomság ízlés dolga, én speciel sosem tudtam elképzeléni, hogyan lehetnek tömegek, akik szeretik az élelmi rost, víz, tojásfehérje "sütiket". Néha merő kíváncsiságból picike mennyiségben sütök ilyen elborult szafi-receptet (úgy, hogy egy másik adagot feljavítok a saját stílusomban :)), persze nem az ő keverékével, de hasonlóval s régen amúgyis normál receptjei voltak, nem keverékesek... Nyilván szörnyen ízetlenek.

A normál receptjei, amiben kalória és íz is van, már más lapra tartoznak, sa konjacpudingok teljesen jók kalóriaszegényen is, de amikor túlzásba viszi a sült semmit... :D Egyetlen esetben működött, amikor bejgli volt és telistele volt ízes töltelékkel.

A kedvencem a "vegán szalonna" (Szafi szavai), extrém zsírmentesen. Azóta is emlegetem, ha padlizsánt sütök (persze én sok zsírban).

2017. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
0%
Ezek mind szintetizált műanyagok. Divat. Unatkozó "házasszonyok" ajánlásával! Semmivel sem egészségesebb, mint a mekdonádsz. Ipari hulladék felhasználásával készült szemét, valószínűleg te is megveszed, mert ez a trendi. Az összes norbibápdét is veszélyforrás. Ameddig vagy annyira tájékozott paneldiétás vagy vegán, álglutén vagy állaktóz érzékeny, addig van kereslet és kínálat. Nem biztos, hogy hetven évesen egészségesebb leszel, ki vagy mi garantálja!?
2018. júl. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!