Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elöbb bundáskenyeret szerettem...

Elöbb bundáskenyeret szerettem volna csinálni. Azt vártam, hogy az olaj, majd elkezd bugyogni, de nem bugyogott csak nagy füst lett. Az olajba az ételt nem, akkor kell beletenni mikor forr? L/18

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:

de mitől füstöl?! víz csöppent bele? vagy használt olaj?

akkor kell beletenni a kenyereket, ha forró az olaj, ezt jól tudod.

2010. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Túlmelegítetted. Önts tiszta olajat(ezt a kukába, egy flakonba) és tegyél bele egy nagyobb tojásos morzsát! Ha a morzsa körül elkezd az olaj buborékot vetni, akkor mehet a kenyér. Forrni úgy mint a víz, nem fog, csak megég. Vigyázz magadra, nagyon tud égetni.
2010. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az olaj nem forr :D

csak várd meg amig megmelegszik, ha füstöl akkor már baj van - egy csepp tojással le tudod ellenörizni

mellesleg én teflonban szoktam sütni, csak 1-2 csepp olajjal, ugy nem olyan nehéz .. csak egy lapáttal le kell nyomni az aljához hogy rendesen megsüljön

2010. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az olaj nem buborékol egyáltalán!

Kivéve ha raksz bele valami víz tartalmú dolgot.

Pl: darab (nem teljesen száraz) kenyér, krumpli, stb..

2010. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, forró olajba, de nem úgy forró, hogy rotyogós. Nem fog úgy bugyogni, mint a víz. Ezért füstölt, égett. Hogy elég meleg-e úgy nézd meg, hogy egy csepp tojást beleejtesz, és ha felszalad a tetejére, rakhatod a kenyeret. Ha al alján marad, még várjál, mert magába szívja az olajat, nagyon nehéz lesz.
2010. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
gratulálok 18 vagy és nem tudsz bundáskenyeret sütni!
2010. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Főzni nem tudok,de sütni igen.
2010. máj. 11. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!