Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet kelkáposzta...

Hogyan lehet kelkáposzta főzeléket csinálni a megmaradt főtt kelkáposztából és levéből?

Figyelt kérdés
Rakottkelből maradt
2017. márc. 26. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Krumplit megpucolsz, felszeleteled és annyi káposzta fözölében, ami éppen ellepi, megfözöd .


A kelkáposztát feldarabolod csíkokra.


Egy edényben csinálsz rántást, ahogy máskor szoktál a fözelékhez.


Ezt a megfözött krumpli levével felöntöd, beleteszed a krumplit meg a kelkáposztát, kevergetve összeforralod és füszerezed. (Én són kívül köménymagot, majorannát, piros paprikát meg kevés fokhagymát teszek bele - de te azt használj, amit szoktál vagy amit szerettek.)

2017. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Mivel én szoktam bele répát-gyökeret-krumplit-babérlevelet-zúzott fokhagymát is tenni a kelkáp.főzelékbe, akkor most:


ezeket viszonylag kevés vízben, pici sóval + esetleg egy leves kockával megfőzném, majd a főtt kelkáp-ot beleforralnám. Ha rántással szoktad, akkor azzal, ha csak símán pár szem krumplit összetörsz, azzal sűríted. Jó lesz az, ki ne dobd!

2017. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!