Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire ciki hogy 17 évesen...

Mennyire ciki hogy 17 évesen nem tudok főzni?

Figyelt kérdés

Nemsokára 18 leszek, de semmit sem tudok elkészíteni süteményeken és palacsintán kívül, ezeket is mind magam kisírleteztem ki.

A gond ott kezdődik hogy anyám a konyha közelébe sem enged, mert "a végén még felgyújtom". Nem akarja hogy megtanuljak főzni sőt, még akkor is ordibál amikor magamnak szedem az ételt.De ennél a pontnál már én kapok idegbajt lassan, hiszen évek óta szinte minden étkezésnél eljátsza. Önálló ember vagyok, mi a fenéért kellene másnak kiszedni nekem az ételt? Persze, széo gesztus néha-néha, vagy esetleg vendégségben, de ez már nevetséges.

Amikor megkérem hogy magyarázza el hogy kell főzni ha már nem engedi, én csak állok majd mellette, akkor sem segít valami sokat. Folyton ordibál hogy ne kérdezősködjek ennyit (pedig nem vagyok hülye, csak arra kérdezek rá ami nem egyértelmű), és hogy nem tud tőlem koncentrálni, menjek inkább a dolgomra.

Az apám is tud főzni, ő szeretné hogy én is tudjak, viszont semmit nem elmagyaráz el rendesen, és nagyon türelmetlen. Egy apró hibát vétek ami neki talán természetes lépés de nekem még teljesen új,és már ordibál, fél óra sem kell hozzá hogy teljesen elvegye az életkedvemet. De legalább a palacsintát rendesen megtanította.

Ez akkor a legszebb amikor még órákig azt hallgatom apa "tanításai" után ahogy a szüleim veszekszenek, hogy miért kellett kupit csinálni, majd ő (anya) főz amikor kell, mi ne nyúljunk semmihez.

És a legszebb amikor mindkettejüktől azt hallgatom hogy "bezzeg én a te korodban már javában főztem és csináltam a házimunkát", "bezzeg xy lánya fiatalabb mint te, mégis mindent megcsinál". Aztán mikor mondom hogy a szándék megvan csak nem engedik, egyből jönnek azzal hogy ők nem állnak az utamba. De persze emellett ne menjek a konyha közelébe... Az a röhej hogy naponta több órát töltök laborban, gyakorlatból 5-ös vagyok, nagyon jól megy a kotyvasztás és még soha semmit nem gyújtottam fel ezalatt a pár év alatt sőt, elvileg érzékem is van hozzá. Ezért szeretnék megtanulni főzni, de ilyen körülmények között csak egyszerűbb süteményeket tudok elkészíteni, amivel nem okozok nagy kupit, és amiben nincsenek szakszavak, olyan részek amiket magamtól nem tudnék megcsinálni, hiszen nincs aki elmagyarázza rendesen.

Ráadásul ugyanez a helyzet a házimunkákkal, mosogatni, mosni, porszívózni (!) sem engednek, még nekem kell kérlelnem hogy gyakorolhassam, ez sem mindennapi:D De csak a porszívózást és rendrakást szokták engedni, meg a kerti munkákat.

Konkrétan itt vagyok majdnem 18 évesen, majdnem felnőttként és nem tudok megfőzni egy húslevest vagy beindítani a mosógépet...Annyira szégyellem, főleg amikor ezt még terjesztik is, mintha én lennék a lusta és szerencsétlen. Mit csináljak? Várjam meg amíg elköltözök? (ami nemsokára itt lesz remélhetőleg)



2017. ápr. 11. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2017. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én akkor tanultam meg főzni, mikor egyetemen kollégista lettem. Nálunk nincs menza, az otthonról hozott étel max keddig tart ki, úgyhogy muszáj volt.

Előtte otthon nem nagyon kísérleteztem, már gimiben is kolis voltam. Viszont amit anyudék csinálnak elég gázos szerintem. Szeretnék, hogy felnőj, de mégsem.

2017. ápr. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semennyire.


Aki meg tud olvasni, az főzni is tud, mosni is tud.Ez nem egy központi kérdés.

2017. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!