Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SEGITSÉG! Hogyan süssem meg a...

SEGITSÉG! Hogyan süssem meg a tintahalat, amit elvileg kb 3 percig kell sütni-pirítani, ha amikor beleteszem a serpenyőbe rengeteg levet enged?

Figyelt kérdés

Eddigi kísérletem eredménye: letisztított tintahalat papírtorlővel szárazra törlöm,felkarikázom,és forró 195° fokhagymás olajba belerakom,és ahogy elkezd benne mozogni,fehéredni 1perc alatt kienged vagy 100ml vizet magából.. így nem tud pirulni. 5 perc mire elfővi a vízét,és addigra már gumis lesz. Viszont kivettem egy szeletet 3 perc után még a leveses résznél megkóstolni és az még nyers volt.


Tuti tipp? :)



2017. ápr. 12. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az olaj lehül a tintahaltól és ezért enged levet.


Vagy kevesebbet tegyél egyszerre az olajba (egy nagy serpenyöbe 1-2 db-ot), vagy sok (de tényleg sok) olajat forrósíts fel, hogy úszni tudjanak benne a húsdarabok - mindkét esetben az a lényeg, hogy az olaj hömérséklete ne csökkenjen, így a külseje kapásból megsül és nem engedi ki a levét. Ha így készíted, sokkal kevesebb olajat szív magába, mintha úgy próbálod, ahogy eddig - ugyanis ha van rajta egy sült réteg, akkor nem tud az olaj beleszívódni.

2017. ápr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy próbáld meg sütőpapiron berakni a felforrósított sütőbe.
2017. ápr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi kipróbálom! : ) erre már én is gondoltam hogy lehűti az olajat. Viszont az hogy lehet hogy vannak olyan videók amelyekben alig pár csepp olajon készítik el? Hány fokosra érdemes hevíteni a serpenyőt? Egészben érdemes kisütni vagy inkább karikára vágva?
2017. ápr. 12. 14:25
 4/11 A kérdező kommentje:
Kösz neked is második,de sajnos a sütőpapíros megoldás nem jöhet szóba nálam tintahalnál. :) Az a durva hogy még kicsit gumisan is nagyon szeretjük,de a cél a puha változat nyilván.
2017. ápr. 12. 14:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok: feltételezem, hoyg fagyasztott tintahalat akartál sütni - és az sokkal problémásabb, mert ha nincs teljesen kiolvadva, akkor erösebben hüti le az olajat, ha meg kiolvasztod, akkor a benne lévö víz kifolyik és nem lesz puha utána.


A videókban egész frisset sütnek és az müködhet kevés olajjal is, ha a serpenyö nagyon forró és vastag falú.

2017. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem mirelittel próbálkoztam eddig,a metróban a halas részről vesszük,ott csak jégben tárolják,de nincs megfagyva,hideg,de nincs kővé dermedve.
2017. ápr. 12. 16:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet beszerzek egy igazi wok-ot hozzá :)
2017. ápr. 12. 16:22
 8/11 anonim ***** válasza:
kis vajban próbáld, vagy max egy kanál olajon
2017. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na,este megpróbáltam bő 220° forró olajba,(egy pici lisztbe forgatva) nem is engedett levet,de alig egy perc alatt aranybarna lett,kivettem. Kár volt... Ezt még gyakorlom. Gumi lett,lehet nyers maradt? További tippeket is várok,köszi mindenkinek aki ír-írt.
2017. ápr. 12. 21:32
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
Mér' nem lehet valami rendes kaját enni inkább, ami nem olyan, mint a kaucsuk?
2017. máj. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!