Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan főzzek úgy, hogy elég...

Hogyan főzzek úgy, hogy elég is legyen, de ne is nagyon maradjon ki?

Figyelt kérdés
pörkölt, főzelékek, stb., az ilyeneket fel lehet melegíteni, ha marad ki. de ha valamilyen tésztát csinálok, pl. spagetti, vagy krumplipürét, vagy rizseshúst, akkor hogyan csináljam neg úgy hogy elég is legyen de ne is maradjon ki? az ilyeneket nem igazán lehetne (szerintem) felmelegíteni, meg nem is nagyon jó úgy.

2017. ápr. 13. 13:38
 1/8 anonim válasza:
95%
Mikróba felmelegíted ha megmarad . Ha hűtőben tartod még a főzés után 1-2 napig simán meg lehet enni.
2017. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Simàn lehet fagyasztani, mikròzva is ugyanolyan jòk.
2017. ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Csak tapasztalat útján: amikor ilyent főzöl, jegyezd fel, hogy mennyire volt sok, legközelebb akkor kevesebbet tudsz készíteni.
2017. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Én mindent melegítek amit eddig említettél. Ha a püré nagyon beköt kis tejjel fellazítható, a többit én simán megeszem. De amúgy kitapasztalod, ahogy előttem is írták. Sajna nincs jobb módszer mert ugye minden embernek más a fogyasztása.
2017. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Adagolva, mérleggel. Én így szoktam, bevált.
2017. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :))
2017. ápr. 13. 15:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha valamiből csak annyi marad, amit nem igazán érdemes későbbre eltenni, rakosgatni, akkor átvariálom, és valami más kajaként 1-2 nap múlva teszem asztalra.

Pl.:

- a rizseshúst összerakhatod rakott káposztába töltelékként, akár hordós apró káposztával, akár kelkáposztával

- a krumplipüréből krumplis tésztát, gyúrhatsz egy evésre krumplis krokettet, vagy krumpli fasírtot

- kimaradt spagetti (egyéb főtt tészta) köret, bármilyen feltéttel pl. túrós tészta, krumplis tészta, diós tészta, vagy éppen valamilyen mártást rá

2017. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jó ötlet! :)
2017. ápr. 17. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!