Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egész sültcsirke sörben való...

Egész sültcsirke sörben való pácolására ötletek, tippek?

Figyelt kérdés

szeretném kicsit újabb módon kipróbálni.

Én van 1 jó 4 személyes csirke a frigóban.Arra gondoltam,hogy sörben picit néhány fűszert átforralok,hogy az ize vegye át.

Ebben pácolnám konkrétan a csirkét,legalább 1 éjszakán/24 órán át,ha nem tovább...

Majd álványra ültetném a csirkét és ezt a pác sört kicsit higítanám,de ezt tenném alá (magyarul sörödobozos csirke),és a fűszeres pác belülről még omlóssá is párolná.


2017. ápr. 16. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha átforralod a sört akkor kesernyés íze lesz. Ami majd a megsült húson is érződik. A sörben keverj el zúzott fokhagymát sót ,borsot, kevés mézet kend le vele kívül belül a csirkét . Tedd egy nagyobb zacskóba ami jól zárható. A maradék sört öntsd a csirkére és időként forgasd meg a csirkét benne. A söröz doboz bármenyire is fogod elmosni nem lesz tiszta ( nekem még akkor sem higiénikus ha körbe vonod alufóliával). A doboz helyett ugyan azt hatást éred el ha kuglóf sütőre ültetted a csirkét. Első időben lefedve süsd a csirkét majd a vége felé a kisülő szafttal kezd el locsolni és süsd szép pirosra. A kuglófforma mélyedésébe hagymát ,és burgonyát is dobálhatsz.. Valahogy így néz ki ha kuglóf sütőn készül.. [link]
2017. ápr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na pali :)

Újat mutattál!

Viszont már sül nekem :)

kicsi vízet felforraltam,bele majoranna ,kakukkfű,só,bors,fokhagyma meg egy lehellet oregano.Sörbe bele,elkevertem.

Kabát méretű zárható tasakba ment a csirke.

Rá a sör.

Mivel otthon dolgoztam fél5-ig ,ezért kb 1,5 óránként újra összeráztam kicsit.

Brutál illata van.Kívül házi BBQ "magyaros" szósszal kentem.

Ma megkezdtem egy sört reggel ,egyrészt erjesztett kukoricára kellett másrészt a csirkének jó szolgálatot tett a doboz...


Viszont ez a kuglóf sütős tetszik!

2017. ápr. 17. 11:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Izgalmasnak tűnik, majd írd meg milyen lett, ha nem nagy kérés húsvét hétfőn :)
2017. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!