Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki használt már banánlevel...

Valaki használt már banánlevelet sütéshez? Ha igen, milyen recept alapján?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömtől kaptam egy csomag banánlevelet ajándékba. Érdekelne hogy ki milyen receptet ajánlana. Sajnos a neten magyarul elég kevés receptet találni.
2017. ápr. 25. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A banánlevelet nem hozzávaló, elsősorban tálalásra használják, DK-Ázsiában az helyettesítheti a tányért. Az alufóliát/sütőpapírt is helyettesítheti, néha abba csomagolják bele magát a meggrillezendő, megpárolandó ételt, hogy abban készüljön el, általában grillrácson. Nem tudom, hogy egy mezei sütőben hogy viselkedne, serpenyőbe meg biztosan ne tedd be.
2017. ápr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

# 1

Annyit én is tudok, hogy a banánlevelet nem az ételbe teszik. Úgy lehet használni, mint a sütőpapírt vagy alufóliát, mert állítólag jól bírja a hőt és ad az ételnek egy kellemes aromát. Lehet pl. használni halsütéshez, vagy fehér húsok sütéséhez (olyan húshoz, aminek nem kell túl sok sütés). Úgy tudom hogy a levelet előtte gőzben meg kell puhítani.

Ennyit tudok mindössze, viszont engem az érdekelt volna, hogy ki milyen receptet ajánlott volna ehhez. (Mondtam hogy angolul nemnagyon tudok, a webfordítókban meg nem bízok, úgyhogy sajnos az angol nyelvű recepttel nem sokra megyek.)

2017. ápr. 27. 07:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy még annyit tudok, hogy lehet párolni is benne. (Még anno volt egy ismeretterjesztő műsor a tv-ben, ott mutogatták a banánlevél fölhasználási módjait).
2017. ápr. 27. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!