Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S Legyszi irjatok gyors...

S. O. S Legyszi irjatok gyors spenot martas recepteket. Kenyer, zsomle nelkul?

Figyelt kérdés

ami van otthon

Spenot(fagyasztott,leveles)

Tejfol

Tej

Tejszin

Tojas

Krumpli

Liszt

Fokhagyma

Hagyma

Koszonom szepen


2017. máj. 22. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fagyasztott spenótot egy lábasban kiolvasztod, megsózod (kb 1 kg fagyaszott spenóthoz 1 teáskanál só), kevés tejet öntesz rá és kis lángon fözöd kb fél órát. Füszerként tehetsz bele még örölt borsot, meg fokhagymát is.


Közben 1 púpos evökanál lisztet kikeversz kb 1 dl tejjel, és állandóan kevergetve a spenóthoz öntöd és együtt felforralod. A keverést ne hagyd abba, mert könnyen leég. Ha besürüsödött, akkor leveszed a tüzröl, megkóstolod, ha kell teszel még hozzá valamennyi sót (meg 1-2 teáskanál cukor is jó bele), ha jónak érzed, akkor már tálalhatod is.


Vagy tükörtojással vagy fött tojással szokás tálalni, de néhol bundáskenyeret adnak mellé.

2017. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mi bundas kenyerrel szeretjuk,ezert sem szeretnem alapanyagnak hasznalni a kenyeret sem suritesre sem semmire.

Es ugy nem jo,ha a tejjel egyutt teszem fel kiolvadni,es folni egyszerre?

Koszonom szepen

2017. máj. 22. 13:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

CSinálsz egy fokhagymás rántást, arra teszed az összevagdalt (ha mirelitből készíted a kiolvadt) spenótot és a tejet. Sóval ízesíted.


Mi is bundáskenyérrel szeretjük, ettől még szoktam bele tenni tejben áztatott zsömlét is.


Az egyik kedvencem.

2017. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én rántást csinálok, tejjel felengedem, simára keverem, bele a fagyott sepnót, só, cukor, őrölt bors, addig kavargatom amíg el nem olvad, közben tejjel lehet hígitani, kis lángon kb 8-10 percig főzöm.
2017. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kihagytam, hogy a rántásba 5-6 gerezd apróra vágott fokhagymát is kell tenni.
2017. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

Spenótba nem kell cukor (Jézusom, ez nem sóska!) viszont kell bele bors és fokhagyma jócskán.


[link]

2017. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
En se szoktam bele cukrot tenni
2017. máj. 22. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!